Spordiaasta parimad selgunud

Maakonna sporditegijate tunnustamine Mustvee kultuurikeskuses toimunud tänuõhtul tõestas, et maakonnas jätkub silmapaistvaid sportlasi, treenereid ja spordisündmuste korraldajaid peaaegu igal alal.


Spordirahva tunnustamistseremoonia juhatas sisse Jõgevamaa spordiliidu Kalju president Tiit Lääne, kes rõhutas maakonna spordielu mitmekülgsust, traditsioonide hoidmist ja edendamist ning juhtis tähelepanu tänavusele aastale, mil Tokyos toimuvad järjekordsed suveolümpiamängud.
Tiitliga Jõgevamaa parim naissportlane 2019 pärjati juba mitmendat korda tippkiirusisutajat Saskia Alusalu, kelle eest võttis tunnustusmeene vastu tema esimene treener Väino Treiman.
Ka ei olnud Mustvees kohal meestest parimaks valitud maadlejat Aimar Andruset, kes viibis treeninglaagris Ukrainas. Andruse tervitas kõiki koosolijaid video kaudu, tänades nii pöidlahoidjaid kui ka sponsoreid.

Ema võttis auhinna vastu

Parima meessportlase eest võttis auhinna vastu ema Varje Andruse, kes ütles maakonnalehele: „Aimar läks maadlustrenni koos vendadega. Nüüd on tema eesmärk võistleda Tokyo olümpiamängudel. Meie pere on spordielu edendamisele kõvasti kaasa aidanud. Alustada tuli esialgu kasvõi sellest, et kodukülast Tõrenurmest Põltsamaale maadlustrenni jõuda. Väga oluliseks oleme ka pidanud tervislikku maatoitu,“ rääkis ema Varje.
„Maailmameistriks tulla on suur rõõm ja au,“ ütles kategoorias U18 neidude Jõgevamaa parima noorsportlase aunimetuse pälvinud Põltsamaalt võrsunud sumomaadleja Kai Pähkel, kes tuli möödunud aastal maailmameistriks juunioride arvestuses ja võitis neli Euroopa meistritiitlit. Oma õpilase tunnustamisele oli kaasa elamas tema treener Arved Külanurm spordiklubist Nipi.
2019. aasta Jõgevamaa parimaks noorsportlaseks U18 noormeestest sai Rasmus Randoja, kes on jõudnud Eesti tippu nii saalihokis kui ka murdmaa-, teate- ja takistusjooksus.
Parimaks noortevõistkonnaks kuulutati saalihokit edendava Jõgeva SK Tähe/Olivia U15 võistkond. Eesti meistriks ja karikavõitjaks tulnud meeskond ei kaotanud möödunud hooajal ühtegi mängu. Auhinna võtsid vastu kapten Margus Rosin, abikaptenid Rome Andro Moora ja Rasmus Randoja.
Jõgevamaa 2019. aasta parima võistkonna, Põltsamaa spordiklubi Motiiv saalijalgpalli naiskonna treener Silver Nõmmiksaar ütles lühiusutluses:
„Naised mängivad jalgpalli samade reeglite järgi mis mehedki. Arvan, et meie naiskonna liikmed erilist taganttõukamist ei vaja, nad mängivad saalijalgpalli rõõmuga.“
Parima seeniorsportlase tunnustusega pärjatud Tiina Laurisson Jõgeva vallast saavutas möödunud aastal Uus-Meremaal peetud vibulaskmise sise-MM-il naisveteranide pikkvibu klassis esikoha.

Sportlikuim pere Neimann

Parimaks sportlikuks pereks valiti perekond Neimann, kus pereisa Aarne juhatab Torma spordihoonet, pereema Reet on tubli taustajõud, tütar Kaisa harrastab võrkpalli ja tennist ning pojad Tanel ja Janno korvpalli.
Jõgevamaa parim treener 2019 on Jõgeva kabeklubi juhendaja Arno Uutma, kelle tuntumad õpilased on maailmaski edu saavutanud Merilii ja Triinu Jalg.
Meeles peeti ka Eestimaa spordiliidu Jõud aasta tegijateks 2019 kuulutatud nominente. Tunnustuse said kätte parim noortetreener Marko Saksing ja spordisündmustest Pajusi mudajooks.
Edukaid sportlasi tunnustas preemiaga veel kultuurkapital. Ühena pälvis selle võistlustantsija Agneta Pukk.
„Selline tunnustus tähendab, et mind on märgatud ja see on vahel isegi olulisem kui mõni võit suurvõistlusel,“ märkis preemia pälvinud maailma ja Euroopa tasemel silma paistnud võistlustantsija.
„Tunnustus on väärikas tähelepanuavaldus võistlustantsule kui spordialale,“ lisas Agneta Pukk.
Samuti premeeris kultuurkapital suusatamises tippu jõudnud Põltsamaa valla sportlast Hanna-Brita Kaasikut, kelle eest võttis tunnustuse vastu tema spordilembeline ema Rita Kaasik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus