Spordi lühiridu

Väikelinnade talimängudest

Vabariigi väikelinnade talimängudel osales 12 linna, meie maakonnast Jõgeva. Kõige paremini läks lauamängudes. Parim oldi males kümne esinduse seas. Mängisid Malle Oja, Aarne Hermlin ja Hugo Päären, saavutati 23,5 punkti 27 võimalikust.

Kabes oldi teised ja lauatennises kolmandad, esindusi oli viis.

Paarisvõrkpallis olid meie naised seitsmendad, mehed sellel alal ei osalenud. Võrkpallimängudes oli parim Elva ja bridzis Suure-Jaani.

Ei võisteldud ka suusatamises. Sellel alal oli parim Sindi Kärdla ees.

Üldkokkuvõttes saadi seitsmes koht, arvesse läks kuus ala seitsmest ja neid oli ainult neljal linnal. Parim oli Elva, teine Sindi ja kolmas Kärdla.

Toimusid Eesti valdade XIV talimängud

Osales 55 valda, seega neljandik meie riigi valdadest. Meie maakonnast käisid võistlemas Tabivere, Palamuse ja Põltsamaa vald.

Üldarvestuses sai Tabivere 12. koha, osaledes viiel alal. Palamuse oli kahe alaga 33. ja Põltsamaa ühe alaga 99. Kahju, et ei osalenud Jõgeva vald, kelle potentsiaal võimaldaks jõuda nii tali- kui suvemängudel esikümnesse. Ilmselt on asi organiseerimatuses. Näiteks Tabivere vallas teeb head tööd valla spordijuht Toomas Rosenberg, kes viis tänavu valla talimängud läbi kolmes etapis ja tosinal alal. Osales viis võistkonda.

Teised omavalitsused võiksid eeskuju võtta. Juba nelja kuu pärast on vabariigi suvemängud, pooleteise kuu pärast aga võrkpalli alagrupid.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus