SPORDI LÜHIRIDU

Väärtuslik võit

Eesti Kooliliiga põhikoolide harrastusvõrkpallurite finaalturniir peeti Mulgimaal, kuhu pääses mängima kõikide maakondade ning viie suurema linna (Tallinn, Tartu, Narva, Kohtla-Järve, Pärnu) parim nais- ja meeskond. Jõgevamaad esindasid Põltsamaa Ühisgümnaasium (Rauno Pikver, Janel Jürissaar, Anti Kivimets, Taavi Toom, Taavi Emajõe, Alo Lints, Jakob Gorosko) ja Torma Põhikool. Põltsamaa võrkpallurid, kelle treener on Toivo Uusna, mängisid hästi ning võitsid esikoha, alistades teiseks jäänud Kadrina Keskkooli 2:0 ja kolmanda koha saanud Rannu Keskkooli 2:1. Torma tüdrukud esikümnesse ei jõudnud.

Bridzi kevadturniiri võitsid Rumvolt-Epro

Põltsamaa kevadturniiril bridzis paaridele mängisid teistest edukamalt Eduard Rumvolt Puurmanist ja Endel Epro Põltsamaalt. Teiseks jäeti Peeter Jaani-Kalle Ojassalu, kolmandaks Jaan Sutt-Villu Ojassalu. Laupäeval, 16. aprillil algusega kell 13 peetakse Puurmani spordi- ja kultuurikeskuses bridziturniir paaridele, millel nimeks ?Puurmani kevad?. Selgitatakse Eestimaa Rahvaliidu parimad sellel alal.

Otsustav kohtumine 33:31

Põltsamaa amatöörvõrkpallurite viiendal saaliturniiril mängis seitse võistkonda, kusjuures pidevalt pidi kaasa mängima vähemalt kaks naisvõrkpallurit. Mängiti turniiri süsteemis üks geim 25 punkti. Enamik kohtumisi olid äärmiselt tasavägised ja pakkusid närvikõdi nii mängijaile kui pealtvaatajaile. Esimese kolme koha pärast heitlesid Võisiku küla Kuuri ja Sillaotsa talu ning Emajõe perevõistkond Põltsamaa linnast. Võitjaks tuli Sillaotsa talu Kuuri talu ees 33:31. Võitnu meeskonda kuulusid Liisi Eglit, Kai Jõemets, Kristo Kõkkur, Andrus Savotskin, Anti Kivimets ja samas talus 74 aastat tagasi sündinud Villu Ojassalu.

Mõlemad meistritiitlid jäid Jõgevamaale

Eesti Spordiveteranide Liidu meistrivõistlused bridzis paaridele ja nelikutele peeti järjekordselt Jõgevamaal, seekord Pajusi kultuurimajas. Kohalik külaelu edendaja Aili Soolepp oli võistlejaile nii kehakinnituse pakkujaks kui ka ebaõnnestumise puhul lohutajaks.

Võistlejaid oli väga paljudest kohtadest: Tallinnast, Viljandist, Rakverest, Raplast, Türilt, Valgast, Suure- ja Järva-Jaanist, Tamsalust, Võhmast, Koerust, Põltsamaalt, Aidust ja Pajusist.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus