Spordi lühiridu

Elavamalt uude aastasse

Jõuluturniiril kabes oli ainult 7 Jõgeva mängumeest. Alles viimane voor otsustab, kes on paremad.

Võitjaks tuli Urmas Visk, kes kogus4,5 punkti. Plusspoolele jäid Heldur Laumets, Lembit Maidla ja Kaarel Ots. Aasta jooksul osalesid maakonna kabetajad 15 võistlusel, neist 6 viimases kvartalis. Maakonna aktiivsema tiitlilt pretendeeris 7 mängumeest 20st.

Arvestuse aluseks oli 10 osaluskorda 15st ja aasta esiseitse on järgmine.

I Urmas Visk 496, II Kaarel Ots 488, III Lembit Maidla 473, IV Sulev Luht 459, V Rein Orav 454, VI Kalle Lokk 453 ja VII Ärni Aia 438 punktiga.

Naiste esikolmik on Taimi Pihelpuu, Mare Plakso ja Riina Jaanuska.

Meie maakonna kabetajaile on külakosti toonud mängijad nii Tartust kui Tallinnast, ka Narvast, Viljandist ja mujalt.

Väga heal tasemel on oma turniirid läbi viinud Palamuse (Riina Jaanuska, Ellen Kliiman), Laiuse (Tiit Maripuu), Jõgeva Majandusühistu (Toomas Vahur).

Ala on toetanud Kurista Saeveski, Eesti Gaas ja veel mitmed. Võistluspaigaks on olnud Jõgeva Kaitseliidu saal, Jõgeva päästeteenistuse ja Kurista lasteaia ruumid. Aitäh teile, head abimehed!

Järgnevalt saavad kabetajad kokku 8. jaanuaril kell 10, kui alustame Kurista 35. Uue Aasta kabeturniiriga Jõgeval Kaitseliidu saalis.

Soovin kõigile kabesõpradele häid jõulupühi ja head uut aastat!

Kommentaar olukorrale maakonnas

Aasta viimane ehk jõuluturniir kabes oli viimane võimalus oma 5-liikmelise esinduse väljaselgitamiseks maakonna talimängudele (alagrupid). Kahjuks ei kasutanud seda võimalust ükski Jõgeva piirkonna noor.

Kui kommenteerida Villu Ojassalu artiklit maakonna noorte kabest-malest Lustivere võistluste põhjal, siis noortest oli 1/3 Jõgevalt. Võistlejaid oleks aga võinud olla ka Põltsamaa, Adavere ja Esku koolist. Võistluste jagati välja ainult 5 diplomikomplekti 24st, seega vähem kui veerand.

Minu arvates võiks selle võistluse Jõgevale tuua, oleks maakonna keskmes ja osalejaid ehk rohkem. Mida arvab sellest Jõgevamaa kehalise kasvatuse õpetajate juhatus eesotsas Tabivere Gümnaasiumi õpetaja Rein Jõeveeriga? Viis aastat on võistlus olnud Lustiveres, ehk võiks seda muuta?

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus