SPORDI LÜHIRIDU

Tähtsamate võistluste toimumisajad paigas

Eesti Spordiveteranide Liidu volikogu kinnitas neil päevil järgmise aasta tähtsamate spordivõistluste kalenderplaani. Esmakordselt viiakse 22. jaanuaril Adaveres läbi vabariigi spordiveteranide I talispordipäev, kus võisteldakse neljas vanusegrupis uisutamises, võistkondlikult lauatennises, kabes ja mälumängus.
2. aprillil toimuvad Pajusi kultuurimajas veteranide meistrivõistlused bridzis paaridele ja nelikutele. 21. mail on Põltsamaal Kalju Terase kuueteistkümnendad mälestusvõistlused kergejõustikus. 11. juunil selgitatakse Põltsamaa pargis asuvatel kurniväljakutel välja vabariigi tublimad kurnimängijad ja 13. augustil staadionil Sport osavamad petankimängijad. Veteranide aasta tähtsaim spordisündmus ? 37. suvemängud ? peetakse 9. ja 10. juulil Sillamäel, kergejõustiku meistrivõistlused kesksuvel Rakveres, maailmameistrivõistlused kergejõustikus 22. augustist 3. septembrini Hispaanias San Sebastiani linnas.
Meie maakonna veterane huvitavad lauatennisevõistlused peetakse 26. veebruaril Haapsalus, kabevõistlused 9. aprillil Jõhvis.

Lustivere?Võisiku- Kundrussaare 3:0
Lustivere ja Võisiku-Kundrussaare külaseltside esimene sõpruskohtumine võrkpallis lõppes Lustivere võiduga 3:0, geimid 25:21, 25:21 ja 25:19. Lustivere poolel mängisid kooliõpetajad Anne Pern ja Sirje Arro, talunik Heiki Kikkas, Lustivere külavanem Rein Virkunen, traktorist Ivar Paluoja ja mitmekülgne spordimees Harri Andruse. Võisiku-Kundrussaare külaseltsi EWA spordiau kaitsesid taluperenaised Merike Ohno ja Larissa Tamm, Heli Palgi ja tema tütar Reelika ning Mihkel Tamm ja Kalle Ojassalu. Kohtunikuna tegutses Võisiku-Kundrussaare külavanem Villu Ojassalu.

Kolga-Jaanis võistles 48 saskumängijat
Põltsamaa piirkonna selle aasta  sasku sügissessiooni II voorus  Kolga-Jaanis mängis 47 meest ja üks naine. Suurepärases mänguhoos olid Margus Haan ja Jaan Palts Pajusist, võites esikoha 72 punktiga, mis oli maksimum. 68 punktiga järgnesid põltsamaalased Madis ja Margus Kill, 67 punktiga Hillar Raudla Põltsamaa linnast ja Villu Suik Põltsamaa valla Rõstla külast. Esimese kuue paari hulka jõudsid veel isa ja poeg Kuusikud Kõo vallast, Põltsamaa linna noormängijad Erm-Kippel ja Kõo valla metsatöölised Lippur-Papp.
III voor mängitakse täna kell 18.30 Pajusi kultuurimajas.
 
OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus