Spordi lühiridu

Tublimad Sirli Sõmera ja Mikk Järviste

Vaatamata ilusale sügisilmale jäid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi keskastme ja vanemate klasside õpilaste spordipäeval paremate tulemused keskpärasteks. 100 m jooksus said võitjad Sirli Sõmera ja Mikk Järviste (viimane on tuntud ka tubli jalgpallurina) aegadeks vastavalt 14,4 ja 12,1. Kuuli tõukasid Triin Troon 8,50 ja Mihkel Saks 10,91, hoota kolmikut hüppasid Gaspar  Epro 8,00 ja Sirli Sõmera 6,20. Jaanus Kippel, Ivar Valksaar ja Mikk Järviste hüppasid kõrgust 1,60.
Üheksast vanemate klasside võistkonnast oli spordipäeval ülekaalukalt esimene XIa klass, viie keskastmeklassi hulgas olid paremad VIIe, VIIIe ja IXc.

Neli auhinnalist kohta Soomest

Põltsamaa Spordikooli noormaadlejad avasid sügis-talvise maadlushooaja põhjanaabrite soomlaste juures Hyvinkääl. Kümnest võistelnud noorest ?matihundist? tõid teise koha karika Põltsamaale Ardi Andruse ja Rivo Trofimov, kolmanda auhinnalise koha aga Henri Kukke ja Tõnis Rosenberg.
20 klubi arvestuses saadi neljas koht, kusjuures Viljandi maadlusklubile Tulevik kaotati vaid 1 punktiga.

Võitjaiks Maire Lepp ja Jüri Pärna

Maakonna esivõitlustel petankis Põltsamaal ei õnnestunud selle aasta spordiveteranide parimatel Anne Jürisel ja Uno Valdmetsal, kes on võitnud veteranide meistritiitli viis aastat järjest, tulla ka maakonna tublimateks. Naistest oli parim käesoleva aasta Eesti spordiveteranide meister Maire Lepp Anne Jürise ja Vaige Andi ees.
Meestest  jäi Uno Valdmets üllatuslikult suurelt (4:13) alla möödunudaastasele võitjale Villu Ojassalule. Viimane sai 6:13 lüüa Jüri Pärnalt, keda Uno Valdmets võitis 13:10. Võidetud-kaotatud punktid andsid esikoha Pärnale, teise koha Ojassalule ja kolmanda koha Valdmetsale.

Põltsamaa linn-Kõo vald 47:38

Kui Jõgevamaal mängitakse petanki kõige enam Põltsamaa linnas, siis Mulgimaal on see igale eale kontimööda spordiala eriti hoogustunud Kõo valla Pilistvere asulas  ja Kirivere Põhikoolis. Teistkordne sõpruskohtumine Põltsamaa linn-Kõo vald Kiriveres andis üldvõidu 47:38 põltsamaalastele. Võistkondadest oli parim Põltsamaa I (Vaige Ant, Jüri Pärna ja Vladimir Valejev). Hinnatav oli kooliõpilastest koosnenud Kõo valla I võistkonna (Reet ja Taavi Raabe, Kunnar Martsepp) II koht Põltsamaa mängijate Maire Lepa, Anne Jürise ja Villu Ojassalu ees.

Võitis Lustivere

Põltsamaa valla Lustivere ja Pajusi valla Aidu asula jalgpallihuvilised, kelle eestvedajaiks olid Bruno Lippur ja Hannes Kallis, võistlesid omavahel esmakordselt. Kui Aidu jalgpallurid, kellest enamik Jõgeva gümnaasiumide vilistlased ja praegused õppurid, võitsid hiljuti Pisisaare mängijaid 4:1, siis Lustiveres tuli eelmisel pühapäeval vastu võtta sama suur kaotus. Võitjate meeskonnas oli suurim väravakütt Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 10. klassis õppiv Tõnis Aro.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus