SPORDI LÜHIRIDU

Kahe küla olümpiapäev

Võisiku ja Kundrussaare küla olümpiapäeval peeti huvitavamad võistlused võrkpalliväljakul ja kuulitõukeringis. Kuuest võistkonnast jõudsid finaalkohtumisele Võisiku küla Kuuri ja Sillaotsa talu võistlejad. Pingelise kohtumise võitsid Kuuri talu võrkpallurid, kus mängisid Juss Maurer, tema tütar Maarika, poeg Märt, poja abikaasa Maarja ja Tanel Kulp. Kolmanda koha said maakonna sportlikum perekond Emajõe Põltsamaalt.

Kuulitõukes ületasid poole meetriga seniste olümpiamängude nõrgima tulemuse 9, 41 Lustivere noormees Kristo Allvee ja Põltsamaa spordiveteran Viljar Päevil. Olümpiateemalises mälumängus viisid nägusad suveniirmedalid Rõstla külla sealsed mängurid eesotsas mitmekülgse spordimehe Villu Suigiga.

Veneveres sporditi lustlikult

AS Põltsamaa Graniit ja OÜ Põltsamaa Auto suvepäevadel Mulgimaal Venevere Puhkemajas sportisid lustlikult nii killustikutootjad, autojuhid kui ka meedikud Tartust ja Põltsamaalt. Oodatuim kohtumine peeti maha võrkpalliplatsil, kus Graniidi pallurid said magusa revansi eelmise aasta kaotuse eest Auto võrkpallureilt. Võitnud võistkonnas olid tublimad Oskar ja Anti Kivimets, kaotajate poolel mängisid silmapaistvamalt Kalle, Sille ja Pille Talumets.

Petankimängus alistasid Tartu meedikud I-II koha kohtumises veteranide ( Vaino Linnuste, Hendrik Allsaar, Jaan Haukamägi) meeskonna. Ülimalt tasavägises mälumängus teadsid kõige enam õigeid vastuseid Põltsamaa meedikud, kellede ankrumeheks oli suvepäevade põhiorganisaator ja hing Endel Pajumägi.

Rahvaliitlased võistlesid Lustiveres

Maakonna rahvaliitlaste suvine spordipäev, pühendatud Ateena olümpiamängudele, peeti Lustivere Põhikooli staadionil. 60 meetri jooksus olid väledamad jalad lastest Joseph Palgil ja Merili Tammel, neidudest Reelika Heinarul, naistest Heli Palgil, meestest Mihkel Tammel. Kummiku kaugusviskes jäid teistele kättesaamatuks Larissa Tamm ja Meelis Lints.

Võrkpallimängus jäi võitmatuks Ülar Martjani dirigeeritud meeskond, petankis olid osavamad ning täpsemad maakonnas erakonna juhatusse kuuluvad Meeli Unt, Toivo Kroon ja Villu Ojassalu. Kõik osalenud said nägusad olümpia suveniirmedalid.

Voorel mängiti kurni

Märt Jallakase kutsel külastasid Põltsamaa kurnimängijad Ants Meerits, Jüri Pärna ning Villu Ojassalu ja Einar Paabo Tabiverest Voore kurnimänguhuvilisi. Kõigepealt räägiti selle mängu määrustikust ja seejärel demonstreeriti kurnimängu. Hiljem proovis seda mängu mängida 16 kohalikku spordihuvilist. Paremini tuli see välja vallavanemal Jüri Morozovil ja kooli direktoril Raivo Reimetsal.

Meeneid jagus kõigile osalejaile. Üksmeelselt otsustati, et järgmise aasta mais ja augustis korraldatakse 2-etapiline kurnivõistlus Saare valla karikale naistele ja meestele.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus