SPORDI LÜHIREAD

Põnev jäärajasõit
Võisiku ja Kundrussaare küla teisel talispordipäeval, mis ühendati vastlapäevaga, olid põnevamad võistlused sõiduautodega Võisiku tiigi jääl. Kokku proovis sõiduoskusi 5 naist, 8 meest ja 5 noorukit. Oskuslikumalt juhtisid autosid Tarmo Aru, Heigo Köörna ja Ants Bamberg, naistest võitis sõidu Merike Ohno.

Salvokelkudel tegid pikema liu Serge, 4-aastane Joseph ja Marius. Perekondade teatevõistluses olid kiiremad Kristina ja Ants Bamberg ning Katrin Känna. Sportlikus mälumängus teadsid rohkem õigeid vastuseid külaseltsi Ewa esinaine Loniida Bergmann, seltsi juhatuse liige Kalju Ojassalu ning nooruke Marius Tamm. Samapalju punkte kogusid ka Piret Vahi, Agnes Angerjas ja Valli Rau.

Õnnestunud spordipäeva valmistasid ette Heri ja Allan Palgi, läbiviimisel abistas Villu Ojassalu.

Põltsamaa kahepunktiline võit
Põltsamaal sai teoks esmakordne jõukatsumine saskumängus Jõgeva ja Põltsamaa tuletõrjujate-päästjate vahel. Kumbki pool pani välja kolm võistluspaari. I-II kohta jagasid 49 punktiga Jaanus Sepp-Kalju Kalaus Jõgevalt ning Ahto Pent-Marko Soolepp Põltsamaalt. Lõplik paremus selgus viimases kohtumises, kus omavahel olid vastamisi Jõgeva ja Põltsamaa I, II ja III paar. Põltsamaa I võitis Jõgeva I võistkonna 12:7.

Lähemal ajal peetakse kalastamisvõistlused Peipsi jääl, juunis ja septembris võisteldakse omavahel jalgpallis.

Mälestusvõistlused peetud
Põltsamaa X mälestusturniiril bridzis paaridele olid edukaimad Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp 112 punktiga. 4 punktiga jäid maha Jaan Sutt-Villu Ojassalu, 10 punktiga Toivo Vähi-Hillar Ruus.

Märkimist väärib Põltsamaa gümnasistide Margo Jõemetsa-Jaanus Kippeli neljas koht.

Auhindu jagus kõikidele paaridele, kolmele parimale paarile riputati kaela nägusad mälestusmedalid. Ruus ja Vähi said aga Otu Suitsu perelt mälestusplaadi. Põltsamaa linna ühe fanaatilisema mängija Klju Kuldvere lesk ja tütar kostitasid kõiki mälestusturniirist osavõtjaid Rivaali kohvikus hea ja paremaga ning panid välja ka mitu eriauhinda. Turniirist osavõtnud tänavad neid kogu südamest.

Põltsamaa-Kullamaa 3:2
Põltsamaa võrkpallimeeskond võõrustas möödunud pühapäeval koduvõimlas Eestimaa rahvaliiga poolfinaalmängus Kullamaa võrkpallureid. Kaks esimest geimi võitsid põltsamaalased. Väljakul andsid tooni Peeter, Raul ning Karl Jaani, samuti Rando Järv, Heigo Terasmaa ja Tanel Türna. Kaks järgmist geimi võitis hoogu sattunud Kullamaa.

Otsustavas geimis vahetati Kullamaa eduseisul 8:5 väljakupooled. Põltsamaa aga ei murdunud ning võitis geimi 15:12 ja kogu raske mängu 3:2.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus