Spordi lühiread

Kahe päevaga kaks staadionirekordit

Põltsamaal peeti esimesed jalgpallikohtumised praegusel palliväljakul juba 1936. aastal, kergejõustikuvõistlused aga 22 aastat hiljem, mil valmis linna staadion. Aastate jooksul on Põltsamaa staadionil peetud ridamisi suuri ülevabariigilise tähtsusega spartakiaade, Suure Tõllu võistlusi kuulitõukes ja kettaheites, peetud sadu jalgpallikohtumisi.

Kui meeste kettaheite staadioni rekord kuulus eelmise laupäeva lõunani venelasele Sergei Ljahhovile tulemusega 63.50, siis sama päeva õhtupoolikul sai uueks rekordiomanikuks kahekordne olümpiavõitja Virgilijus Alekna, heites 2 kg raskust ketast 68.03.

Jalgpallis oli siiani kõige rohkem väravaid löödud 1956. aasta kohtumises Põltsamaa Jõu ja Puurmani Tähe vahel, mis lõppes 0:17 viimaste kahjuks. Möödunud pühapäeval alistasid Põltsamaa Spordi noorjalgpallurid oma Karksi-Nuia eakaaslased B-vanuseklassis 27:1.

Tublimad Maret Piirak ja Villu Ojassalu

Endel Eerme IV mälestusvõistlustel Põltsamaal võisteldi traditsiooniliselt kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes. Naistest olid tublimad Maret Piirak ja Hille Kirpu Jõgevalt ning Pisisaare kooli õpetaja Elvi Bender. Meestest võidutses nagu mullugi Villu Ojassalu tartlase Raimo Riivese ja Maarja mehe Enn Pärtelpoja ees.

Esikoht Viirelaiule-Kapile

Põltsamaal septembri keskel läbi viidud bridziturniiril paaridele võitsid esikoha maakonna võistlustel kõige enam auhinnalisis kohti saanud Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp ühepunktilise eduga Arnold Kiviku-Hillar Ruusi ja Ants Meeritsa-Raivo Siku ees.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus