SPORDI LÜHIREAD

Põltsamaa kergejõustikuveteranid võidukad

Põltsamaa Spordikooli võimlas toimunud Tartu, Jõgeva ja Põltsamaa piirkonna kergejõustikuveteranide teistkordsel kohtumisel (esimene peeti ülikoolilinnas) võrkpallis olid taas tublimad Põltsamaa piirkonna mängijad Aili Tamberg, Anar Treiman, Helle Võsu, Mihhail Somelar, Väino Treiman, Viljo Emajõe ja Kalle Ojassalu, võites nii Tartut kui Jõgeva piirkonda 3:0. Jõgeva kergejõustikuveteranide võistkond, kus särtsakamad mängijad olid Maret Piirak, Urve Rillo, Ivar Karina ja Rein Jõeveer, sai 3:0 jagu tartlastest. Kohtunik oli võistluse algataja Villu Ojassalu. Kolmas kohtumine toimub märtsis Jõgeval.

XXIII Põltsamaa jõe talimängud Imaveres

Põltsamaa jõe nii suve- kui ka talimängud on ellu kutsutud piirkonna spordielu edendamiseks ning on toimunud järjepidevalt.

XXIII talimängud viiakse läbi 29. ja 30. jaanuaril Järvamaal Imaveres, kusjuures uisutamisvõistlus toimub siiski Adaveres, kus eelmise aasta sügisel valmis igati ajakohane spordihoone.

Põhialadeks on suusatamine ja uisutamine. Küllap ilmataat annab nii lund kui külmakraade! Uudsete aladena on kavas lasketeatesuusatamine, keegel ja hüpete kahevõistlus. Traditsiooniliselt võisteldakse males, kabes, lauatennises, koroonas, bridzis ja saskus paaridele, mälumängus kolmeliikmelistele võistkondadele, korvpallis kolm kolme vastu, sõiduautode lumerajasõidus ning juhtide mitmevõistluses. Kaasalöömisvõimalusi pakutakse nii lastele, noorukitele, täiskasvanuile kui spordiveteranidele.

Mängude peakorraldaja on Imavere spordilembene vallavanem Jüri Ellram, peakohtunik kohaliku kooli kehalise kasvatuse õpetaja Andrus Noormägi. Kolmel alal tegutseb peakohtunikuna mängude algataja Villu Ojassalu, uisuraja valab Põltsamaa valla spordijuht Väino Treiman, mälumängu viib läbi Tõnis Laisaar.

Kabemängu vastu suur huvi!

Võisiku hooldekodus on ligemale 20 tõsist kabemänguhuvilist ja üks tasemel maletaja Mait Rand. Eelmisel aastal toodi hooldekodude vabariiklikelt võistlustelt kabes Võisikule kaksikvõit. Et Võisiku hooldekodu kabemängijate taset veelgi tõsta ja ka huviliste arvu suurendada, on kohalik külavanem, omal ajal I järgu tasemel kabet-malet mänginud Villu Ojassalu neljal korral kabetajatele simultaani andnud.

Kabetajate paremik Tõnu Lindpere, Jüri Taimur ja Ain Kobla ning maletaja Mait Rand võtavad esmakordselt osa ka Põltsamaa jõe talimängude kabe- ja malevõistlustest.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus