Spetsialistide lahkumist lubada ei või

Terviseamet jäi ilma oma juhist Merike Jürilost, aga otsusest amet maha panna teatas ka erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. Viimane põhjendas otsust sellega, et kui on etteheiteid juhile, vastutab temagi. Olgugi et valitsus Kadai jäämist toetas.
Spetsialistidega kipub ikka nii olema, et puu otsas nad ei kasva ning nende leidmine toimub ikka tikutulega. Seda enam tuleb headest oma ala tundjatest kümne küünega kinni hoida. Üks asi on leida tippjuhte ja spetsialiste suurde organisatsiooni nagu terviseamet, teine asi on leida spetsialiste näiteks maakonda. Mäletame kõik perearstikriisi, mil tohtreid Jõgeva valda mitmeid kuid otsiti. Tänagi on vallas ametikohti, kus spetsialistidest puudus, kuid järjekorda ukse taga paraku ei ole.
Kui spetsialistid lahkuma hakkavad, tuleb kõrgematel juhtidel peeglisse vaadata. Ehk on puudulik suhtlemisoskus, selgitustöö või jääb vajaka vastastikusest austusest. Tihtipeale kannatab suhe ju ikkagi seetõttu, et eesmärgid pole ühised ja konfliktidest välja tulla ei osata. Kurb, kui elu vallas või riigis peab kannatama seetõttu, et asjatundjad lahkuma on sunnitud.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus