Sotsiaaltöötajad nõuavad haigla lasteosakonda

Ümarlaua kokkukutsuja, Jõgeva linnavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialist ? sotsiaalosakonna juhataja Terje Kaldma sõnul tuli soov kokku saada kolleegidelt. ?See oli alt tulnud initsiatiiv,? rääkis Kaldma.

Kokku tulnud sotsiaaltöötajad kuulasid Tööturuameti juhataja Helen Manguse ettekannet Tööturuteenuste ja -toetuste seadusest, Luule Palmiste Jõgevamaa Puuetega Inimeste Kojast rääkis puudetemaatika laiendamisest regionaalpoliitikasse. Eesti Koduabi Seltsi tegemisi tutvustas kolleegidele Põltsamaa valla sotsiaalabi osakonna juhataja Anne Veiram.

Ühises vestlusringis selgus, et mured on igal pool ühesugused. Palju esitati küsimusi Jõgeva maavalitsuse lastekaitse peaspetsialistile Imbi Jägerile, kes samasuguse ümarlaua lastekaitsetöötajate juba käivitanud on. Eraldi arutati probleemsetes peredes kasvavate lastega seonduvast, samuti seda, kuidas sotsiaaltöötaja peab oskama seadust tõlgendada.

Ümarlaud otsustas teha ettepaneku avada eraldi lasteosakond Jõgeva Haiglas. Ettepaneku edastab haigla nõukogule Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuanalüüsi peaspetsialist Mare Vaas.

Õhku jäid küsimused, kuhu paigutada ajutiselt järelvalvet vajav alla 3-aastane laps või mida teha alla 14-aastase vaimupuudega kriminaaliga, keda ei võta veel vastu noortevangla ega enam vastu lastekodu ning kes ei saa hakkama ka Puiatu erikoolis, sest seal õpitakse normaalprogrammi järgi.

Sotsiaaltöötajate sõnul on igas omavalitsuses probleemid sarnased ja pole mõtet neid üritada ükshaaval lahendada. Maavalitsus võiks olla vahendaja rollis valdade ja ministeeriumi vahel, oli paljude ümarlauas osalenute seisukoht.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus