Sotsiaalkeskuse Elukaar elanik sai 102-aastaseks

Sajanda eluaasta ületanud inimesed on Eestis üsna haruldased. Teisipäeval jõudis uhkesse vanusesse Jõgeva sotsiaalkeskuse Elukaar elanik Meeta Liinurm, kellele nii töötajad kui ka elanikud soovisid õnne 102. sünnipäevaks.


Meeta mäletab hästi oma lapsepõlve, noorust ja töötamist õpetajana. Aeg-ajalt loeb ta raamatuidki. Auväärses eas daam arvas, et kui on palju aastaid antud, tuleb need ka rõõmuga vastu võtta. 
Meeta Liinurme lapsepõlv möödus tänasel Lääne-Virumaal Salla vallas Emumäe lähedal asunud talus, mille suuruseks 31 hektarit. „Meie peres oli kuus last. Talutööd alustasime väga varakult. Väikese tüdrukuna jälgisin, et tibud peenardesse ei läheks. Peagi tuli abiks olla heinateol, ikka üsna tublisti niitsime.“ Hariduse sai Meeta Liinurm Väike-Maarja gümnaasiumist.
Lisaks töötas ta aastakümneid õpetajana Salla-Tammiku algkoolis. „Õpetasin peaaegu kõiki õppeaineid.“
Pärast õpetajatööd hakkas ta tegelema käsitööga, kuduma vöösid ja vaipasid kindla mustri järgi nii endale kui ka müümiseks. „Mõnikord sooviti rahvarõivavöösid väga ruttu saada. Ma ütlesin siis, et see töö nii kiiresti ei lähe. Tooge ikka lõngad ja siis vaatame, mis saab.“ Meeta Liinurm on Jõgeval mitmeid kordi käinud. Elama asus ta siia seoses kolimisega sotsiaalkeskusesse Elukaar. „Siinse eluga jään rahule. See maja on nüüd minu kodu.“
„Abiellunud ma pole, aga kosilasi käis küll. Mulle meeldis pidudel tantsida. Rakkes harrastasin ka rahvatantsu ja laulsin segakooris. Olen ka Tallinnas laulupeol käinud,“ meenutas daam.
„Kui kõik hästi läheb, võiks ehk tuleval aastal võtta plaani viia Meeta Jõgeval toimuvat III Eesti naiste tantsupidu vaatama,“ arvab sotsiaalkeskuse Elukaar juhataja Heli Raevald, kes soovis auväärsele juubilarile õnne haruldaseks sünnipäevaks. Õnnitlesid teisedki Elukaare töötajad, samuti sõbrad elanike hulgast.
Vooremaale andis Meeta Liinurm intervjuu sotsiaalkeskus Elukaar hubases raamatukogus. „Poliitika erilist huvi ei paku ja ärge küsige, mida arvan tänapäeva elust. Lugeda meeldib, aga kõige rohkem lasteraamatuid. Seal on lõbusad lood,“ rääkis Meeta, kes loeb ilma prillideta. „Kui on palju aastaid antud, tuleb need vastu võtta ja elust rõõmu tunda,“ arvas Eesti Vabariigiga samal aastal sündinud naine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus