SOS lasteküla peremajad valmivad novembris

Veel tänavu novembris peavad Põltsamaal Kannikese ja Kellukese tänaval valmima kolm SOS lastekodu peremaja. Eelmise nädala keskpaigas alustaski Nordecon Ehitus kolmel lasteküla krundil ehitusega.

Igale krundile ehitatakse üks 230 ruutmeetrise põrandapinnaga peremaja, kus saavad olema nii elutuba, köök, magamistoad kui ka abiruumid.

Nordecon Ehituse projektijuht Ain Koldits lausus, et kolme peremaja peale kokku saab lastekülal olema umbes 700 ruutmeetrit põrandapinda. Need majad tulevad viilkatusega ja ühekorruselised,“ täpsustas projektijuht. Majade vundamendid tehakse columbia kivist, seinad laotakse fibo plokist. Projektijuhi sõnul võetakse korraga käsile kõigi kolme maja ehitamine, sest ehitustähtajad on küllalt lühikesed.

Majadesse tulevad invakaldteed ja -tualetid

Iga maja juures leiab tegevust umbes 4-5 töömeest. Korraga saab objektil tööd 10-15 ehitajat. Ain Koldits loodab, et juba sellel nädalal saavad valmis vundamendi taldmikud ning järgmisel nädalal alustatakse vundamendi ladumisega. Majakarbid peaksid valmis olema umbes 20. juuli paiku. Ehitatavatele majadele rohkem erinõudeid võrreldes tavaliste eramutega ei ole seatud kui invakaldteede ja invatualettide olemasolu. Igas majas saab olema kolm tuba laste jaoks, kus ühes toas hakkab elama kaks last. Lisaks tuleb igasse majja üks vanemate tuba, üks abilise tuba ning elutuba. Lisaks saavad igas majas olema köök, saun ja pesuruum ja abiruumid. Proejktijuhi sõnul paigaldatakse majadesse gaasikatlad ning küttesüsteem rajatakse põrandaküttesüsteemina. Lisaks ehituslikule osale piiratakse krundid piirdeaedadega ning haljastatakse. Kõigile kolmele krundile rajatakse kiiged ja liivakastid.

Esimese krundi suuruseks on 1800 ruutmeetrit ning kahe järgmise krundi suuruseks 1200 ruutmeetrit. Iga maja juurde kuulub oma territoorium eraldi kruntide näol ning majade ette rajatakse parkimisplats kahe auto jaoks. Peremajad peavad valmis saama 16 novembriks. Nordecon Ehitus tegutseb Põltsamaal juba kahel ehitusobjektil – nii Veski tänava koolihoone remontimisel kui ka SOS lastekodu peremajade ehitamisel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus