Sõpruslinnad värskendasid kultuurikontakte

Kokemäelt saabusid Põltsamaale linnapea Martti Jalkanen, kultuurinõunik Kalle Pekka Mannila, kammermuusikafestivali SATASOITTO kunstiline juht Eeva Maija Santala ja loominguline assistent ehk projektijuht Tuuli Maria Grönroos.

Et linnade vahelised sõprussidemed on kestnud juba päris pikka aega, on erinevate elualadel kujunenud juba tihedamad kontaktid. Nii on omavahel asunud sidet pidama muusikakoolid ja kunstirahvas, kelle vastastikused külaskäigud üksteist rikastanud ja andnud mõtteainet ühistegevuse laiendamiseks. Esimene kohtumine sõpruslinna rahvaga oli seekord aga Põltsamaa linna uuel kultuuri- ja spordinõunikul Kadri Sunil.

 Kammermuusikafestivalile Põltsamaalt

Sõpruslinnas peetav kammermuusikafestival ei tulnud arutluse alla kaugeltki mitte juhuslikult. Augustikuus oli Kokemäel kolmandat aastat korraldatud kammermuusikafestivalil võimalik viibida põltsamaalaste esindusel, kelle seas oli ka Põltsamaa muusikakooli direktor Anne Kaus. Viimasel tuli tunnistada, et kuigi ta on käinud sõpruslinnas väga palju kordi ja tõlgiülesannete tõttu võinud tundma õppida selle linna erinevaid eluvaldkondi, oli kammermuusikafestival tema jaoks siiski üllatus ja tõeline elamus. Korraldajad pakkusid välja võimaluse edaspidi ka põltsamaalastel festivalil esineda.

Seekordsel külaskäigul oligi kammermuusikafestivali korraldajatel kohtumine Põltsamaa muusikakoolis, et arutada ühiste kontsertide korraldamist. Et festivalil annavad kontserte kas siis professionaalsed muusikud või sellele teele asunud tudengid, on kontsertide kunstiline tase väga kõrge. Eelseisvale festivalile 2008. aasta augustikuu viimasel nädalalõpul sõidab ilmselt Põltsamaa muusikakooli õpetajate ansambel, kes on võimeline ette astuma kuitahes nõudliku kavaga.

Veel ühistest plaanidest

Peale kammermuusikafestivali võeti kohtumisel jutuks ka senised ühisettevõtmised ja arutati, kuidas oleks võimalik edaspidi omavahelisi kontakte veelgi enam süvendada. Kaaluti võimalust tulevikus rohkem arendada kahe linna noorte vahelisi sidemeid ning võib-olla tehakse algust ka noortebändide vahetamisega.

Põltsamaalased pakkusid sõpruslinnale osalemisvõimalusi ka veinipidustustel ning  järgmisel Põltsamaa Festil. Ilmselt on oodata noori muusikuid Kokemäelt nii suvisele keel- kui ka puhkpillimuusika suvekooli.

Arutati veel võimalikke ühiseid spordialaseid ettevõtmisi. Et Põltsamaal valmis hiljuti rannavõrkpalliplats, siis on ehk loota  kohtumisi rannavõrkpallis nii siin- kui ka sealpool lahte. 

VAIKE KÄOSAAR  

blog comments powered by Disqus