Sõpruskoolide kohtumine Bauskas

Saabumisel tutvustati nii Eesti kui ka Leedu külalistele kooli ja seejärel sõideti laagripaika, mis asus umbes 5 kilomeetrit linnast väljas looduskaunis kohas läti luuletaja Vilis Pluudons`i talumuuseumi ?Lejnieki? territooriumil. Ööbimine toimus koolimaja-majutuse asemel seekord telkides, inspireerituna Jõgeva koolide traditsioonilisest sügisesest rannalaagrist, millest eelmisel aastal võtsid osa ka lätlased ja leedukad.

Esimesel päeval olid kavas spordivõistlused. Poiste paarisjalgpallis tuli Jõgeva Gümnaasium esikohale, tüdrukute rahvastepallis ja orienteerumiselementidega turismiraja läbimisel jäädi teiseks.

Päeva lõpetuseks korraldas kohalik õpilasomavalitsus lõkkeõhtu diskoga, kus erinevast rahvusest noored said üksteisega tutvuda ja kontakte sõlmida. Teisel päeval toimusid ekskursioonid Baltimaade barokkarhitektuuri pärli Rundale paleesse ja Bauska kindlusse.

Kogu ürituse eest vastutas ja viis läbi Bauska 1. Keskkooli õpilasomavalitsus. Kohtumine, mis toimub igal aastal ühes kolmest sõpruskoolist, oli järjekorras juba seitsmes. Järgmisel aastal minnakse Leetu.

SANDRA MAASALU

blog comments powered by Disqus