Sõpruse pargis avati Lembitu Kuuse mälestuskivi

Reedel toimus Põltsamaa külje all Sõpruse pargis Lembitu Kuuse istutatud puu juures mälestuskivi avamine.


Kui spordiajakirjanik Lembitu Kuuse 2005. aastal Põltsamaad külastas, istutas ta Ants Paju initsiatiivil rajatud Sõpruse parki pärna. Senimaani oli aga viisteist aastat tagasi istutatud puu korralikult märgistamata, sest selle kõrvalt oli puudu vastav infotahvel.
Põltsamaa Lionsi klubi võttis endale südameasjaks viga parandada ning otsustas paigaldada legendaarse spordiajakirjaniku istutatud puu kõrvale infokivi.
Jõgevamaa sporditegelane, -ajakirjanik ja spordiliidu Kalju president Tiit Lääne meenutas Sõpruse pargis toimunud üritusel, et puutus Lembitu Kuusega esimest korda kokku nõukogude aja lõpuaastatel.
„Tihedam läbikäimine temaga toimus alates 1994. aasta taliolümpiamängudest Norras Lillehammeris ühelt võistluselt teisele käies. Tänaseni on veel hästi meeles need pikad ja põnevad arutelud Eesti suusaspordi tulevikuvõimaluste üle, mis sai peetud 1995. aastal, mil Thunder Bays toimusid suusatamise maailmameistrivõistlused. Tore, et Sõpruse parki on väga paljud auväärsed inimesed sel moel oma jälje jätnud, istutades siia puu,” kõneles Tiit Lääne.
Sõpruse parki istutati esimene puu 1973. aasta 8. mail.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus