Sõpradel külas

Koostöö Maarja põhikooli ja Narva Pähklimäe gümnaasiumi vahel sai alguse kaks aastat tagasi, kui 2012. aasta 3. mail sõlmiti koostööleping. Eelmise aasta suvel toimus meie koolis keeleõppelaager  Pähklimäe gümnaasiumi õpetajatele. Tänavu jätkus koostöö õpilaste keeleõppe tasandil.

Esimesed õpilased, kelleks olid Valeria ja Anastassia, tulid meie kooli eesti keele praktikale selle aasta veebruaris. Nad elasid koolkodus. Tänaseks on meil käinud juba üksteist õpilast ning nad kõik on olnud väga töökad ja tublid.

Aprillikuu alguses kutsuti mind ja minu klassivenda Nikolai Tihovskit üheks nädalaks külla Narva Pähklimäe gümnaasiumi. Võtsime kutse vastu. Narvas võtsid meid vastu need kaks Pähklimäe kooli õpilast, kes olid varem meil külas käinud.

Esimesel päeval osalesime ainult viimastes koolitundides, sest jõudsime kohale alles lõunaks.

Ööbisime terve nädala Pähklimäe kooli õpilase Saša juures. Nende pere on täiesti venekeelne, kuid osati natuke ka inglise ja eesti keelt. Pärast perega tutvumist läksime Narva linna jalutama. Tutvusime Fama kaubanduskeskusega ja selle lähiümbrusega.

Koolipäev Pähklimäe gümnaasiumis algab hommikuti tund aega hiljem kui meil. Teisel päeval võtsime osa kogu koolipäevast. Olime Nikolaiga erinevates paralleelklassides ja meil olid erinevad tunnid. Õppekeeleks on koolis vene keel, kuid ühiskonnaõpetuse ja kunstitundides rääkisid õpetajad eesti keeles. Pärast tunde näitasid õpilased meile Narva linnust, jõge ja teisi vaatamisväärsusi.   

Kolmandal päeval toimus koolis sussipäev, mis tähendas seda, et õpilased, kes soovisid üritusest osa võtta, kandsid tavaliste vahetusjalatsite asemel susse. Vahetundide ajal toimusid neil Flash Mobi-d. See tähendas, et kokkulepitud kohta tulid õpilased kokku ja hakkasid tantsima varem kokku lepitud tantsu.

Neljandal päeval, kui enne viimast tundi lahkusime, tulid meid saatma paljud õpilased, kellega olime selle aja jooksul sõbrunenud.

Nelja päevaga saime mitmeid uusi sõpru ning õppisime nendelt vene keelt. Oleme Nikolaiga väga tänulikud, et meid külla kutsuti. Loodevasti ei jää see meie viimaseks külaskäiguks kaunisse piirilinna Narva. 

LEHO LAUREND, Maarja põhikooli 9. klassi õpilane

blog comments powered by Disqus