Sõprade talvepäev

  

Just niisuguse nime all sai möödunud pühapäeval teoks Lustivere Põhikooli, kohaliku külaseltsi ning kultuurimaja koostööna korraldatud ühine vastla- ja sõbrapäev. Nagu vastlapäevale kohane, kuulusid ka Lustiveres korraldatud piduliku talvepäeva juurde sportlikud jõukatsumised.

Lustivere külaseltsi tegevjuht Vello Pelisaar lausus, et eelmisel aastal langesid vastlapäev ja vabariigi aastapäev samale päevale ning seetõttu tähistati neid koos. Tänavu on vastlapäev nädal varem ja seetõttu otsustati see maha pidada nädalavahetusel.

Pelisaare sõnul ei tähenda vastlapäeva eraldi tähistamine, et vabariigi aastapäeva Lustiveres ei tähistatagi.

“Lipu heiskamine riigi sünnipäeva hommikul koos päevakohase kontserdiga kultuurimajas toimub nii, nagu meil juba traditsiooniks on saanud,” kinnitas Pelisaar.

Vastlapäevale tulnud olid väga omapäraselt riides. Vello Pelisaare sõnul annab lustlik riietus omavahel konkureerivatele võistkondadele lisapunkte.

„Meie ühtse kombineeritud riietuse peamine element on kombinee. Pühapäeva hommikul kodunt välja tulles läks meil kiireks ja rohkem midagi selga panna ei jõudnud,” rääkisid lustlikus riietuses ja kelmikate soengutega naised tantsurühmast Lilly.

Vastlapäeva peakorraldaja, Lustivere Põhikooli huvijuhi Mari-Liis Kolgi sõnul alustasid nad selle ettevalmistamist juba jaanuaris. Otsustati, et vastlapäeva võiks seekord siduda Eestimaal mitte kuigi ammu tuntuks saanud sõbrapäevaga. Juba traditsioonilise alana kuulus sportlike jõukatsumiste hulka saani lükkamine. Neljast erinevast alast koosnenud kombineeritud teatevõistluse, mis pakkus nii osavõturõõmu kui kaasaelamislusti, mõtles välja Lustivere Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Sirje Arro. Väga omanäoliseks sportlikuks jõuprooviks kujunes seekord võistlus suusatandemite vahel n-ö neljasuuskadele. Omapärased suusad meisterdas kooli majandusjuhataja.

Mari-Liis Kolk tundis heameelt selle üle, et vastlapäeval oli osalemas eelkooliealisi ja algkoolilapsi, samuti vanemaid inimesi. Teatavasti kuulub sõbrapäeva ehk valentinipäeva juurde ka Valetina ja Valentini valimine. Kohaliku põhikooli ruumes toimunud võistluste piduliku lõpetamise järel osutusid sõbrapäeva peategelasteks Pille Kadastik ja Urmas Ant.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus