Soovitatav igakuine hooldus

SISUTURUNDUS

Kuu möödub nagu silmapilk. Siiski tuleks meelde tuletada mõned asjad, mis võivad vajada auto igakuist ülevaatamist, veendumaks, et midagi pole muutunud.  

REHVIDE JA NENDE RÕHU SEIS  

Rehvide tühjenemine on lihtne juhtuma, seega oled kindlasti rõõmus selle üle, et märkasid igakuise hoolduse käigus  madalat turvist või rehvirõhku. Kontrolli kord kuus kõikide rehvide rõhku, kaasa arvatud tagavararehv. Kontrolli turvise külgseinte ebaühtlast või ebaregulaarset kulumist ning sisselõikeid ja muljutisi. Pumpa rehvid täis ja hoia need soovitatava rõhu all. Kui rehvid on kulunud või kahjustunud, vaheta need välja. Täispuhutud ja heas seisukorras säilivad rehvid aitavad autol teel paremini püsida ja ühtlasi ka kütust säästa.

MOOTORIÕLI 

Ka uuemad autod võivad tavapärase tööprotsessina ikkagi õli tarbida. Mõned mootorid on halvemad kui teised. Kontrolli õli kord kuus, veendumaks, et seda on piisavalt. Kui märkad, et sinu sõiduk kulutab igakuiselt veidi õli, siis see protsess jätkub, nii et tegutse sellele vastavalt ja hoia käepärast tagavaraõli – siis ei tarvitse sul trügida lähikauplusse või bensiinijaama mitut pudelit õli ostma.

KLAASIPESUVEDELIK 

Kontrolli pesuvedeliku taset kord kuus. Mõnel sõidukil on selleks kaks paaki. Ära kasuta vett, kasuta ainult pesuvedelikku. Lisa vedelikku juurde kord kuus, et säilitada oma klaasipuhastajaid, puhastades regulaarselt esiklaasi. Talvisel ajal veendu, et pesupaaki oleks lisatud talve klaasipesuvedelik ning suvel suvepesuvedelik.

KINDLUSTUS

Liikluskindlustus on asi mis on igal auto omanikul kohustuslik, seega hoidke selle aegumisel silma peal ja veenduge, et ilma kindlustuseta te autorooli ei läheks. 

VALGUSTUS 

Tuled on sinu auto ja selle turvalisuse jaoks ühed olulisemad osad. Need mitte ainult ei aita sul pimedates või vihmastes oludes paremini näha, vaid aitavad ka teistel autojuhtidel sinu sõidukit teel märgata ja selle liikumisest teadlik olla. Veelgi ebamugavam on läbipõlenud pirn, näiteks suunatuli, pidurituli või tagatuli – siis võib tekkida ka probleeme, mille puhul võite oodata politsei sekkumist. Isegi kui trahvi asemel tehakse hoiatus, kulutab see sinu kallist aega. Kui pirn läbi läheb, vaheta see otsekohe välja. Kõigepealt kontrolli kaitsmeid. Uuri ise või lase end juhendada, kui pead esitulesid reguleerima.

SÕIDUKI PESEMINE 

Pole kahtlustki, et on inimesi kes pesevad ja puhastavad oma sõidukit regulaarselt. On ka sõidukeid, mille välimus ja viimistlus kestavad pesemise käigus kauem, mis tähendab aga suuremat väärtust, kui kaaluda  oma sõiduki müüki. Lisaks sellele näeb pestud sõiduk ju ka kenam välja. Pese oma sõidukit vähemalt kord kuus. Talvisel ajal on soovitatav sõidukile ladestunud soola eemaldada ja pesta nii tihti kui võimalik. Vali autopesula, mis on võimeline ka põhjapesu läbi viima.

blog comments powered by Disqus