Soomlased võitsid saalihokiturniiri Jõgeva Karikas

Turniir Jõgeva Karikas sai spordiklubi Jõgeva Tähe eestvedamisel tänavu teoks üheteistkümnendat korda. Võistluste avatseremoonial kõnelesid Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Jõgeva linnavolikogu liige Heldur Lääne ja spordiklubi Jõgeva Tähe toetaja, ettevõtja Priit Saksing.

Spordiklubi Jõgeva Tähe meeskondadest osalesid karikavõistlustel esindusvõistkond ja noortevõistkond Tähe II, kes laupäevastes alagrupimängudes mõlemad kolmanda koha said. Tähe võistkonnad kohtusid ka omavahel ja tugevamaks osutus esindusvõistkond. Tähe esindusvõistkond alistas ka Saku Fortuuna.

Karikavõistluste finaalmängus olid vastasteks võistkond VKTP Soomest ja Latvijas Avize Lätist. Mäng möödus pingeliselt ja seis oli pidevalt viigiline. Lõpuks õnnestus soomlastel lätlasi võita 5:4.

?Mäng algas meile hästi, teine veerand läks veidi halvemini, kuid lõpuks suutsime siiski võita. Võistkond VKTP osales turniiril Jõgeva Karikas esmakordselt möödunud aastal ja siis jäime kolmandaks,? rääkis Soome võistkonna eestlasest kaitsemängija Andres Tiinonen.

?Kohtumine Soome võistkonnaga andis meile hea kogemuse. Väga hea, et spordiklubi Jõgeva Tähe korraldab juba aastaid karikaturniiri, kus tugevad võistkonnad omavahel jõudu proovida saavad. Spordikeskus Virtus on saalihoki mängimiseks igati sobiv,? sõnas võistkonna Latvijas Avize kapten Oskars Jonans.</P>

?Soome ja Läti võistkonna mäng kulges tasavägiselt, kuid seda oli igati huvitav jälgida,? ütles võitjaid autasustanud spordiklubi Jõgeva Tähe juhatuse esimees ja karikaturniiri peakorraldaja Marko Saksing.

Jõgeva Tähe esindusvõistkond on turniiri Jõgeva Karikas ise võitnud 1996., 1998., 2000. ja 2004. aastal. Seekordsel turniiril jäädi aga viiendaks. ?Tähe võistkonna noorem koosseis vajaks rohkem mängukogemusi, sõpruskohtumised võiksid toimuda senisest sagedamini. Iga mäng õpetab sportlastele midagi ning aeg-ajalt on kasulikud ka mõned kaotused,? avaldas arvamust saalihokiturniiri jälginud jäähokitreener Kaido Poom, kelle juhendamisel on treeninud ka paljud tänased Tähe saalihokimängijad.

?Tallinna koolide õpilastele hakatakse nüüd korraldama saalihoki alast koolitust. Usun, et konkurents selles sportmängus muutub järjest tugevamaks. Sportlastel endil, riigi ja omavalitsuste esindajatel ja toetajatel on tarvis teha väga tõsist tööd selleks, et pikka aega Eesti saalihokis liidriks olnud Jõgeva Tähe püsiks endiselt väärikal tasemel. Kindlasti peaks üks Tähe treeneritest olema omavalitsuse palgal,? ütles järjekindel saalihokihuviline, Jõgeva linnavolikogu liige Kaido Lehtla.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus