Soomes töötav arst pälvis tunnustuse

Helsingis Aurora Psühhiaatriakliinikus osakonna ülemarstina töötav ning ka erapraksisega tegelev psühhiaater ja psühhoterapeut Jaan Olari pälvis esimese Eestist Soome tööle asunud psühhiaatrina Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumilt ja Helsingi linna sotsiaalosakonnalt aumärgi kahekümneaastase töötamise eest Soomes.

Tartu ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud ning Jõgeva keskhaigla polikliinikus psühhiaatria- ja narkoloogiakabineti rajanud Olari alustas Soomes tööd 1991. aasta novembris. Siis töötas ta Põhja-Karjala maakonna Paihola psühhiaatriahaiglas. 1994-1995 oli ta ametis Joensuu rehabilitatsioonikliiniku ülemarstina,  Joensuu ja Pieksämäe psühhiaatriapolikliiniku ülemarstina ning Moisio psühhiaatriakliiniku vastuvõtuosakonna arstina. Töö Moisios oli ühtlasi täienduskoolituseks Euroopa Liidu reeglite järgi ja andis euroarsti kutse.1996. aastal asus Jaan Olari erialaseid teadmisi ja oskusi praktiseerima Helsingis Malmi A-kliinikus, kus ta töötas psühhiaater-narkoloogina.  1997. aastal valiti Olari Põhjamaade suurima Tervalamme rehabilitatsioonikeskuse ülemarstiks.

Aastail 1992-1995 õppis Jaan Olari Tampere Ülikooli täiendusinstituudis Martti Tenkku juhendamisel hüpno- ja psühhoteraapiat. 2005. aastal lõpetas ta Soomes psühhoteraapia treeneri  Ben  Furmani juhendamisel toimunud  täiendkoolituse.

Olari rääkis Terviselehele jõupingutustest ja põhjalikust eneseteostusest, et saavutad ja hoida positsiooni Soome meditsiinisüsteemis.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus