Soome segakoor Vox Sonora esineb Tormas

EELK Torma Neitsi Maarja kirikus toimub pühapäeval, 15. septembril kell 15 Helsingi Pakila koguduse koori Vox Sonora kontsert. Dirigeerib ja orelit mängib Ari Häyrinen.


Kirikumuusikaga on Pakila piirkonnas tegeldud sama kaua, kui seal on tegutsenud kogudus. Pakila kogudus tähistas oma 600. tegutsemisaastat kahe aasta eest. Esimese kirikukoori asutas diplomeeritud organist Kari Jussila alles 1978. aastal.

  1. aastal sai koori nimeks Vox Sonora. Erilist rõhku hakati panema koraalilaulu mitmekesistamisele erinevate seadete ja pillide abil.
  2. aastal valiti koguduse muusikajuhiks ja Vox Sonora juhiks muusika magister Ari Häyrinen. Ta on varem juhtinud mitut tuntud koori ning tegutsenud dirigendi, organisti ja pianistina. Tema eestvõttel on koori repertuaari võetud muusika suurteoseid nagu Mozarti „Requiem“, Händeli oratoorium „Messias“ ning Vivaldi teosed „Magnificat“ ja „Gloria“. Samuti on Häyrinen lisanud kavasse Bachi kantaate.

Vox Sonora tuleb Tormasse 23-liikmelise koosseisuga. Ari Häyrinen (sünd. 1964) alustas muusikaõpinguid 1974. aastal Helsingis poistekooris Cantores Minores. Ta on õppinud Helsingi konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias, mille lõpetas kirikumuusika magistrina nii orelimängu kui ka koorijuhtimise alal.

Ari Häyrinen on töötanud Soome rahvusooperi koormeistri abina, Helsingi Saksa koguduse organisti ja koorijuhina, Helsingi Hakavuori koguduse organisti ja koorijuhina.

Organisti, pianisti ja koorijuhina on ta üles astunud nii Euroopa erinevates kohtades kui ka Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides. Kontserdikavas on Jean Sibeliuse, Leevi Madetoja, Gabriel Linséni, Mika Piiparise, Jukka Kuoppamäki, Antonio Lotti, Bernhard Kleini, Wolfgang Amadeus Mozarti, Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händeli looming, Taizé vennaskonna laul ja Iiri rahvaviis.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus