Soome saalihokimeister Rein Kivi osales sõprusmängus

Saalihokipeo raames peetud sõprusmängus võitis SK Selver/Tähe esindusmeeskond  harrastajatest koosnevat  saalihokiklubi  Lootus meeskonda 13:4. Lootuse võistkonnas mängis kaasa ka esindusmeeskonna veteran ja tänane Soome saalihoki valitseva meistri klubi SSV liige Rein Kivi.

Rein Kivi sõnul on Selver/Tähe esindusmeeskonna ja spordiklubi Lootus vaheline sõprusmäng kujunenud traditsiooniliseks spordisündmuseks, kus saavad kokku paljud Jõgevamaaga seotud saalihokimängijad. “Siin on ikka võimalus paljusid sõpru kohata, seepärast  otsustasin ka ise kaasa mängida,” ütles ta. 

Lootuse liikmetele on saalihoki ennekõike hobi ja võistlustel osaletakse harva. “Rein Kivi kaasalöömine lisas aga showmängule professionaalset taset. Tema lõi ka Lootusele enamiku väravaid,” lausus Selver/ Tähe esindusmeeskonna parimaks mängijaks kuulutatud Erkko Nurmoja. Rein Kivi märkis, et Lootuse koosseisus paistsid silma ka Siim Hõim ja Ingmar  Huononen.

“Kahe Jõgeva saalihokimeeskonna sõpruskohtumist ootavad nii Tähe kui ka Lootuse mängijad ja paljud saalihokihuvilised. Siin lähtutakse põhimõttest, et oluline on mitte võit, vaid osavõtt. Tegemist on toreda pereüritusega,” rääkis esindusmeeskonna kapten Nikita Bõstrov.

“Mäng oli igas mõttes kaasakiskuv ja ka Lootuse liikmed andsid endast parima,” avaldas arvamust Tähe fänn ja kahe saalihokit mängiva poja Erki ja Elari ema Asti Teder.

“Ma usun, et põhjalikuma harjutamise korral võib Lootus edukalt osaleda ka võistlusmängudes,” märkis pealtvaataja Jaan Saar. “Minu lemmik oli sõpruskohtumisel ründamisel meisterliku tasemega silma paistnud Marko Saksing,” lausus mängu jälginud jäähokiveteran Heino Poom.

“Saalihokipeo tegid huvitavaks ja meeldivaks ka sellega kaasnenud seltskondlikud mängud ja loosimised ning Tähe esindusmeeskonna pakutud kohv ja suupisted,” lisas ta.

Spordiklubi Selver/ Tähe juhatuse liige Aita Saksing märkis, et sadu kaasaelajaid toonud spordi- ja meelelahutussündmus aitas oluliselt kaasa saalihoki propageerimisele, mis aitab veelgi suurendada noorte huvi selle spordiala vastu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus