Soome psühhiaatrid tutvusid Võisiku hooldekoduga

Võisiku hooldekodu külastas kolmel päeval Eestis viibinud Soome erapsühhiaatrite delegatsioon, kelle sõidu eesmärgiks oli tutvuda Eesti meditsiini- ja sotsiaalhooldussüsteemiga.  Võisikul toimunud vestlusringis selgus,  et Eestis peetakse perspektiivikaks avahoolduse võimaldamist hooldekodude klientidele, kes endaga paremini toime tulevad. Soomes on sellist hooldamisviisi praktiseeritud juba aastaid. Reisi Eestisse korraldas oma kolleegidele Soomes töötav psühhiaater ja psühhoterapeut Jaan Olari.

Võisiku hooldekodu direktor Toivo Ilves tutvustas Soome psühhiaatritele hiljuti renoveeritud ruumides paiknevat ööpäevaringset tugevdatud toetamisega hooldamise osakonda ja ööpäevaringse tugevdatud järelvalvega hooldamise osakonda. Samuti andis ta ülevaate arstiabi korraldamisest hooldekodus.

Ilves rääkis, et Eestis, samuti Jõgevamaal on hakatud rakendama ka toetatud teenuste mahu kasvu ehk avahooldust, mis tähendab seda, et hooldekodu kliendid, kes on iseseisvamad, hakkavad elama omaette korterites ja hooldustöötajad käivad neid abistamas ning arstid kontrollivad regulaarselt  tervislikku seisundit. Raha vastava teenuse osutamiseks laekub riigilt. “Sellist hooldussüsteemi on Soomes juba pikemat aega praktiseeritud ning kogemused tõestavad selle sobivust. On igati teretulnud, et sama hooldusviisi on nüüd hakatud rakendama ka Eestis,” ütles Soome psühhiaatrite delegatsiooni juht, Soome Erapsühhiaatrite Ühingu Helsingi osakonna esimees Raimo Teiesola.

“Hooldusteenust vajavate klientide rehabilitatsioon on üks põhilisi valdkondi, milles Soome on huvitatud Eesti meedikute ja sotsiaaltöötajatega koostööd tegema,” ütles Soome arste Eestimaa reisil saatnud  dr Jaan Olari.

Soome psühhiaatrid külastasid ka Tartu Ülikooli arstiteaduskonda ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliinikut.

Soome psühhiaatrite delegatsiooni kuulusid mitmed Helsingis, Porvoos , Hämeenlinnas ja Riihimäel töötavad ülemarstid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus