Soolofestival pakub parimat pärimusmuusikat

XVII Viljandi pärimusmuusika festival peetakse 23.-26. juulini ning peo teema on “Soolo!“.

Festivali programm algab neljapäeval kell 13 Kaevumäel, lisaks kontsertprogrammile on festivalil avatud õpitoad, regilaulupesa, roheline lava, käsitööhoov ja muinasjututoad.

Tegijad teevad seeläbi kummarduse pärimusmuusiku ühele olulisemale oskusele – oskusele mängida soolona, vallutada publiku meeled meisterliku esitusega. Festivalil saab näha ja kuulata soolopillimehi ja laulikuid nii Eestist kui mujalt maailmast. Mõistagi astuvad üles ka suuremad koosseisud, sest eks koosne needki pillimeestest, kellest paljude sees on peidus särav sooloartist. 

Moblad välja ja titad hoiule

Festivali tehnikapealik Harlet Orasmaa vastutab kõikide infrastruktuuride eest. Ta kinnitas, et festivali ajal on linnas kindlasti turvaline, sest Viljandi poliseiprefektuur toob abijõudu ka Tallinna märulipolitseist.

“Korrakaitsjad suhtuvad festivali korraldajatesse lugupidamisega ja eelmise aasta festival oli üks turvalisemaid,” rääkis Orasmaa.

Samas möönis tehnikapealik, et sisekontsertide õhustik on midagi muud kui välikontsertidel ja mobiiltelefonid häirivad mitte ainult esinejaid, vaid mõjutavad ka helitehnikat ja salvestusi. Lisaks moblade väljalülitamise palvele enne sisekontserte on festivali tehnikapoolega teist aastat tegeleval Orasmaal soe soovitus ka noortele emadele, et nad liiga kergekäeliselt sülelastega sisekontsertitele ei tuleks.

“Sel aastal on meil väga head võimalused laps mängutuppa jätta. Lastehoiuteenuseid pakuvad Viljandis kaks kohalikku firmat. Sülelastega kontsertide külastamine pole meil küll keelatud, aga on olnud olnud liiga palju juhuseid, kui titekisa on kontserdi ära rikkunud,” rääkis Orasmaa. 

Põhjalik info internetis

Lisaks lastehoiu teenusele pakutakse Viljandis ka lemmikloomahoiuteenust. Kõige kohta täpsemat infot leiab festivali koduleheküljel http://www.folk.ee/festival/et/Viljandi-parimusmuusika-festival

Festivali programmipealik Tarmo Noormaa kinnitusel saab festivali passe osta veel kuni teisipäevani, samuti soovitab ta päevapileteid osta internetist varakult ette ära, sest möödunud aastal said need kiiresti otsa.

Soovitan lugeda meie kodulehte, seal on fakte nii palju. Leiate meie põhiprogrammi, aga ka info õpitubade ja regilaulpesa kohta. Samuti saab interneti teel veel broneerida kohta meie festivali telklas,” rääkis Noormaa.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus