Sookoll ja sisalik lähevad Hiiumaale

?Sookolli ja sisaliku? tõi Palamuse trupp lavale loo autori Aino Perviku 75. sünnipäevaks. Kui tükk valmis, kuulis lavastaja Valdi Reinas, et Hiiumaal on tulemas nukuteatrite festival.

 ?Uurisin, kas ka meie võiksime sinna minna, ja sain vastuseks, et oleme vägagi oodatud,? ütles Valdi Reinas.

Festivalil Suur Sirmik osaleb kokku seitse truppi, lisaks Palamuse Amatöörteatrile veel nukuteatrid Marionett ja Kehra Nukk, Jõhvi nukuteater Lepatriinu, Viljandi ja Kärdla nukuteater ning Hagudi kooli nukuring. Esimesel festivalipäeval annavad trupid etendusi Hiiumaa koolides ja lasteaedades, festivalietendused toimuvad Kärdla kultuurikeskuses ja Kärdla nukuteatris.

 ?Kuna meie trupp koosneb enamasti tööl käivatest inimestest, pidime koolides ja lasteaedades esinemisest loobuma: need toimuvad ju neljapäevasel päeval. Isegi reedeks Hiiumaale jõudmiseks tuleb kõvasti pingutada,? ütles Valdi Reinas.

 Kuna kümneliikmelise trupi, sirmikonstruktsiooni ja nukkude jaoks kipub valla väikebuss kitsaks jääma, lubas vallavanem Urmas Astel trupile Hiiumaa-sõiduks oma järelhaagist laenata.

 Kuigi ?Sookolli ja sisalikuga? anti kevadel tervelt 13 etendust, tuleb tüki ?ülessoojendamiseks? homme ikkagi korralikult proovi teha. Tuleval teisipäeval antakse sellega kodusaalis veel üks etendus: selgunud nimelt, et on veel piisavalt inimesi, kes lavastust näinud pole.

Oktoobri teisel poolel minnakse aga ?Sookolli ja sisalikuga? Saaremaale, kus antakse kolme päeva jooksul tervelt seitse etendust, viimane neist Kuressaare Linnateatris.

 ?Juhtusin kõnelema ?Sookollist ja sisalikust? kultuuritöötajate koolitusreisil Soome ning seepeale organiseerisid saarlased meile kohe külalisetenduste marsruudi ja ööbimised,? ütles Valdi Reinas.

Kuigi ?Sookolli ja sisalikuga? tuleb anda veel õige mitu etendust, on Palamuse trupil juba uue nukulavastuse asjus ?rauad tules?. Seekord kavatsetakse Eno Raua lähenevat 80. sünniaastapäeva silmas pidades välja tuua ?Naksitrallid?.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus