Soodsaimad ostud Põltsamaal saab sooritada Maxima toidukaupluses

Uuringus osalesid Konsum, Maxima, A ja O ning Rüütli toidukauplus. Nimetatud poodidest märgiti ära iga tootenimetuse odavaim.

Kuigi uuring ei nõudnud poodidelt samanimelisi kaubaartikleid, ei leidunud siiski kõikidest eelmainitud kauplustest maakonnalehe uuringu all olevas toidukorvis leiduvaid tooteid. Üheks probleemiks oli sealiha, mille naturaalset ja kondita varianti ei olnud kõikides poodides.

Siiski on uuringus ära märgitud tootele ligilähedased vairandid. Näiteks Rüütli poe puhul on kondita sealiha asemel tabelisse märgitud kondiga sealiha kilohind ning A ja O kaupluse kondita sealiha asendas sealihast ahjupraad. Konsumi kondita sealiha lahtris on aga märgitud marinaadis liha hind.

Eestis kasvatatud tomatit Põltsamaal pole

Ebavõrdseks kujunes hinna suhtes ka kurkide võrdlus, kuna ainukesena puudus Luunja kurk Maxima toidupoe lettidelt. Seda asendas praktiliselt kolm korda eestimaisest kurgist odavam Hispaania päritolu kurk. Järjekordne näide sellest, et Eesti mullas kasvav toit on küllalt kallis. Võrdlusena võib välja tuua ka fakti, et kuu ajaga on Luunjast pärit kurgi hind kaks korda tõusnud.

Kahjuks tuli nentida, et eestimaist tomatit polnud võimalik osta mitte ühestki uuringus vaadeldud kauplusest. Samas olid aga peakapsas ja kartul sajaprotsendiliselt Eesti päritolu.

Algselt oli plaanis uurimisse kaasata ka Puhu Ristis töötav toidukauplus, kuid sealne kaupade valik oli küllalt kesine, nimelt puudusid seal lettidelt kartul, peakapsas ja hakkliha. Siiski asub pood logistiliselt heas kohas, kus Talllinna-Tartu maanteel sõitjad saavad möödaminnes, ilma asulasse sisse sõitmata oma ostud teha, pealegi on poe kõrval ka bensiinijaam.

Maximas palju Leedu kaupa

Soodsaima ostukorviga Maxima tootevalik on teistest uuringus osalenud poodidest ka pisut erinev. Näiteks leidub seal rohkem meie naaberriikide tooteid ja Maximal on ka täiesti ainulaadsed kaubad, mida mujal poodides ei leidu. Tõenäoliselt on see tingitud sellest, et kauplustekett Maxima pärineb Leedust, mis tähendab, et suur osa kaupu tuleb sealt.

Samas hakkab Maximale peatselt konkurentsi pakkuma Selver, mis viimaste andmete kohaselt peaks veel käesoleval aastal uksed avama.

Juulis avatud Jõgeva Selver on praeguseks muutunud väga populaarseks ostmispaigaks ning kauplusteketi Põltsamaa filiaal hakkab sama eesmärgi nimel tegutsema. 

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus