Sompus ilmal ei õnnestunud linnapäevade põhisündmusi rikkuda

Laupäeva hommikul ei tekitanud pilt, mis aknast välja vaadates avanes, just eriti roosilist meeleolu. Pilves taevas ja vihmahood ei loonud laadapäeva külastamiseks parimaid tingimusi, kuid õnneks halastas ilmataat lõuna paiku ning hoidis Jõgeval päikesepaistet ja sooja õhtuni.

 

Linnapäevade sündmused kulmineeruvad igal aastal laupäeval. Hommikul alanud laada müüjad olid võrdlemisi tõsised, kui neil oma platse vihmahoogude saatel sisustama hakata tuli. Samas oldi üsna optimistlikud, öeldes ilma kohta: “Ah, eestlaste värk, algul ei saa vedama ja pärast pidama, ehk on selle ilmaga samamoodi.” Paar tundi hiljem said optimistlikud müüjad tõdeda, et neil oligi õigus. 

Kevadjooksul vihma tõttu veidi vähem osalejaid

Siiski võis kehva ilma süüks ajada kevadjooksul osalejate tagasihoidliku arvu. Varasematel aastatel on laste kevadjooksul saginat rohkem olnud, kuid seekord ei soovinud paljud lapsevanemad oma võsukesi leotada. Siiski said kohale tulnud osa korralikust spordivõistlusest ning iga lõpetanu sai soorituse eest väärilise auhinna. Väike vihmasabin jooksjaid vähemalt näiliselt ei häirinud. “Adrenaliin ja võistlusärevus peletavad külma eemale,” kinnitasid finišis oma lapsi ootavad vanemad.

Keskpäeval tervitasid kultuurikeskuse ees linnarahvast Jõgeva sünnipäeva puhul linnavõimu esindajad, riigikogu liikmed ja maavanem. Riigikogu liige Marika Tuus-Laul tuletas linnarahvale õnne soovides meelde, et kel vähegi võimalik, võiks ikkagi ka Eurovisiooni lauluvõistluse finaalil silma peal hoida. Riigikogu liige Aivar Kokk pakkus linlastele ka tükikest riigipirukat, mis ühe soliidses eas härrasmehe sõnul maitses palju paremini kui Eesti pensionäri argielu. 

Eurovisioonile eelistati kohalikku laulupidu

Kuigi sel korral polnud Jõgeval juubel, vaid täitus 74. aastaring, oli nii sündmusi kui osalejaid juubeli vääriliselt. Üheks tõmbenumbriks oli noorematele peolistele  Betti Alveri parki rajatud lastelinn, kus tegevust jagus terveks päevaks. Lastelinna juures said huvilised muu hulgas proovida tõukerattaga slaalomisõitu, kandes peas “purjus prille”. Nende eriskummaliste prillide läbi paistab maailm sellisena, nagu  seda näeb tugevas joobes inimene. Nii mõnigi staažikas autojuht ei suutnud prille kandes rada läbida, ilma et slaalomikoonuseid ja ennast koos rattaga ümber poleks ajanud.

Kui hommikutundidel tundus, et laadal on ostjaid vähem kui müüjaid, siis pärastlõunal võis nii mõnegi putka kokku pakkida, sest kaup sai otsa. Mõned singi-, vorsti- ja pirukamüüjad lasksid aga laada viimasel tunnil hinnad  poole odavamaks, et ei peaks nii palju kraami koju tagasi vedama.

Selle aasta linnapäeva kiitsid osalejad just rohkete sündmuste poolest. Tegevust jätkus tõesti igas vanuses ja igasuguste huvidega külastajatele. Laupäeval sai ise sporti teha ja võistlusi jälgida, saada osa laadast, näha staadionil uhkeid koeri omavahel võistlemas. Kirsina tordil peeti õhtul maakonna laulu- ja tantsupidu, mis oli kohalike kultuurihuviliste jaoks sedavõrd oluline, et paljud loobusid selle nimel Eurovisiooni lauluvõistluse jälgimisest.  

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus