Sõiduki utiliseerimine muutub omanikule mugavamaks

Alates detsembrikuust käivitub litsentseeritud autolammutuste ja Autoregistrikeskuse vaheline andmete edastamise süsteem Paberivaba ARK, mis tähendab, et kui sõidukiomanik soovib oma sõiduki utiliseerida, piisab tal telefonikõnest.

Kohapeal kontrollitakse, et sõiduki kustutamisel registrist pole piiranguid, misjärel saadab autolammutus puksiirauto sõidukile järele. Omanik annab vaid ühe allkirja, millega kinnitab soovi sõiduk utiliseerida, ja annab oma arveldusarve numbri, kuhu müügist saadud raha kantakse.

iii

Autoomanik ei pea ise ARKi minema

Jõgevamaal on ainus litsentseeritud lammutuskoda Semako Romulad Jõgeva vallas Siimusti alevikus. Osaühingu Semako Romulad  juhatuse esimees Riho Seppet ütles, et nad on süsteemi käivitumist juba pikka  aega oodanud.

“Meil on Autoregistrikeskusega leping sõlmitud, see tähendab, et oleme saanud ligipääsu Paberivaba ARK-i keskkonnale. Sõiduki omanike jaoks muutub sõiduki arvelt maha võtmine imelihtsaks. Kui varem pidi omanik igale lammutustõendile meie juurde järele tulema ja siis veel koos registreerimisnumbritega ARK büroosse pöörduma, siis nüüd teeme need tööd kohapeal ja selleks pole sõidukiomanikul enam vajadust ARK töötajate ega oma aega kulutada. Usun, et sellised uuendused meeldivad kõigile autoomanikele.  Kindlasti on selliseid inimesi, kellel juba pikemat aega mõni kasutu sõiduk garaažis kohta kinni hoiab, aga neil pole tahtmist poolt päeva asjaajamisele raisata. Nüüd saame elu lihtsamaks teha ja säästame kallist aega,” rääkis Seppet.

Abi saab poole tunni jooksul

Alates novembri teisest poolest on Semako Romulad lepinguline partner Falck-Autoabile. Kui varem saabus numbrile 1888 helistades sõiduki rikkeid parandama abi kas Tartust või Rakverest, siis nüüd ei pea nii kaua ootama ja poole tunniga peaks abi kohal olema. Sama kehtib ka puksiirabi kohta.

“Lumetormide nädal näitas, kui vajalik teenus see on. Ja kui meie number suure ähmiga meelde ei tulnud, siis läbi 1888 sai inimene ikka operatiivselt abi,” ütles osaühingu Semako Romulad  juhatuse esimees Riho Seppet.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus