Sõbrapäeva saalijalgpalliturniir Tabiveres

22. detsembril, kui Tallinnast jalgpalli aastalõputurniirilt koju sõitsime, tuli meil Mari Lillega idee korraldada meestele  ise üks saalijalgpalli turniir. Nii saigi teoks Sõbrapäeva turniir, mis toimus 7. veebruaril Tabivere Gümnaasiumi saalis. Kohale oli oodata 10 meeskonda, kuid mängupäeva hommikul selgus, et kaks neist jääb tulemata. Meie õnneks olid need meeskonnad erinevatest alagruppidest, nii tuli ümber teha ainult esialgne ajakava.

Meeskonnad hakkasid kogunema kell 9.00 ja esimene mäng algas 10.00. Kõigepealt peeti alagrupimängud, järgnesid kohamängud. Kohtumised kujunesid pingelisteks, sest meeskonnad polnud kohtunik Aleksei Derjabini tööga rahul. Abi tuli paluda „Võta Välja“ meeskonna mängijalt Maksim Mitrofanovilt, kes vilistas mõned kohtumised, sealhulgas kõige tähtsama  – finaali.

Kõige põnevamaks kujunes 3.-4. koha mäng AC Testi ja Valga FC Warriori vahel, kus lõpptulemus selgitati välja penaltiseeriaga, mis lõppes 1:0 viimase kasuks. Finaalis olid vastamisi Pärnu FC Linnugripp ja FC Elva, pinge püsis üleval viimase sekundini, kuid siiski pidid pärnakad 1:2 alla vanduma. Esikolmik sai diplomid ja medalid, turniirivõitjale lisaks suur tort, välja anti ka parima mängija ja parima väravavahi karikad.

Turniiri lõppjärjestus tagantpoolt: HTG, FC Tabivere, Tartu JK Welco Elekter, Võta Välja, AC Test, Valga FC Warrior, Pärnu FC Linnugripp ja FC Elva. Pronksikoha meeskonda esindasid Rain Blauberg, Marek Vända, Kristjan Rõivassepp, Siim Lepik, Ingemar Kond, Girogi Kurdgelia, Erki Henrikson ja Maksim Kolomatski. Teise koha au kaitsesid Mikk Eelsoo, Hannes Kivilo, Ivo Kuter, Raido Raid, Renek Õunapu, Deivid Soll, Joosep Puju, Madis Burmeister ja Ranek Kõrts. Kuldmedali viisid koju Kauri Käos, Karl Bussov, Tarmo Kerro, Mart Kaur, Martin Raid, Simmo Suiste, Sass Suiste, Taavi Lassmann, Karl-Tõnis Laks ja Marek Naaris. Parimaks väravavahiks valiti Pärnu FC Linnugripi puurikaitsja Joosep Puju ning parimaks mängijaks FC Elva kaitsja Tarmo Kerro.

Meie kõige suurem tänu läheb Tauno Tringile – tänu tema nõule ja jõule sai see turniir teoks. Aitäh meeskondadele, kes kohale tulid ja mänguilu pakkusid!

Täname  Tabivere valla spordijuhti Toomas Rosenbergi, kes toetas meie ideed ja andis juhtnööre taoliste turniiride korraldamiseks tulevikus. Samuti oleme tänulikud kohtunikele, kes andsid endast parima.

Vastukaja on olnud turniirile nii positiivset kui ka negatiivset, aga eks see ole esimeste  katsetusturniiride puhul loogiline ja arusaadav. Ei välista võimalust, et sõbrapäevaturniirist saab traditsioon.

LIIS FEIMAN

blog comments powered by Disqus