Sõbralikult Maarja rahvamajas

Möödunud laupäeva õhtuks Maarja rahvamajja sõbrapäeva tähistama kutsuv müürileht tõotas hubast pidu igas eas külarahvale ja kõigi põlvkondade esindajaid tõepoolest kohale tuligi.

Tantsumuusikat tegi oma rahvamaja tantsuorkester, ka estraadietteasted ja tantsunumbrid olid siinsamas majas iga nädal harjutamas käivatelt isetegijatelt. „Säästuajal peab rahaga mõistlikult ümber käima, seda läheb vaja kaugemate esinejate kutsumiseks jaanipäevaks ja suviseks kodukandipäevaks,” tõdes rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg. „Oleme ka üldiselt suuna sellele võtnud, et oma maja pidusid oma jõududega läbi viia. Nii-öelda kaadreid meil ju on ja taidlusringidel on tark etteasteid oma rahva ees lihvida, enne kui kaugemale esinema söandame minna,” rääkis rahvamaja juhataja, kelle sõnul on nad kuu lõpus oodatud Pajusi rahvamajja.

Igavust selles pisikeses hubases kultuurikojas laupäeva õhtul tõesti ei tuntud. Etteantud värsiridadest tuli koostada sõbrapäeva teemaline luuletus, ei puudunud mini-mälumäng ega teatevõistlus.

 Viktoriini koostas ja viis läbi Allar Aardevälja, kes on sealtkandi noorte hulgas populaarne DJ-na, kuid nagu selgus, oskab ümber käia igas eas peolistega. Tema viis läbi ka oksjoni, kus igaüks oma peopääsmeks kaasa toodud kaisulooma tagasi osta võis. Loomulikult oli võimalik rahanumbritega kembeldes ka naabri vara himustada-omastada, kui mõni teine karvane elukas ehk kaisukas ahvatlevam tundus.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus