Skatepark’i renoveerimist soovib üle tuhande inimese

Juuni algul tekitas Jõgeva Gümnaasiumi seitsmenda klassi poiss Harri Koll sotsiaalvõrgustikku Facebook kommuuni, kogumaks toetajaid Jõgevale uue skatepark’i rajamiseks. Tänaseks päevaks on idee toetajaid juba üle tuhande.

Suuremahuline ja ülla eesmärgiga noortealgatus ei jäänud märkamata ka linnavõimu esindajatel. Tunnustust jagas  linna noortele sellise algatuse eest augustikuu Jõgeva Linna Lehe veergudel abilinnapea Mihkel Kübar. Ta kirjutas, et kui juba selline hulk väikelinna noori ühise eesmärgi nimel kokku hoiab, siis ei saa linnavõimud sellest aktsioonist mööda vaadata.

Juuni algul Facebook’is algatatud virtuaalne allkirjade kogumise eesmärgiks oli esialgu kokku saada tuhat toetajat. Tänaseks päevaks on see arv juba ületatud. Eilse seisuga oli idee toetajaid 1075. Noored jagavad infot aktiivselt, kuid paljud on veidi negatiivselt meelestatud, sest praeguseni on  ekstreemspordiväljak samasuguses seisus nagu suve algulgi. 

Linn pole toetust leidnud

Täiskasvanute Keskkooli ees platsil asuv ekstreemspordipark rajati aastal 2001. ning see ei rahulda enam noorte soove ja vajadusi. Päris paljud atraktsioonid on ka juba lagunenud. Mihkel Kübar kinnitas, et skatepark’i uuendamine oli juba varem plaanis, kuid seni pole raha leidunud. “Uue skatepark’i  ehitamise planeerimisega on linnavalitsus tegelenud juba kaks aastat. Koostatud on projekt ning nii 2010. kui 2011. aastal on linnaeelarvesse planeeritud omaosalus. Lisarahastust oleme seni tulutult taotlenud hasartmängumaksust rahastatavast regionaalsete investeeringutoetuste programmist. Linnavalitsus jätkab aktiivselt lisaraha otsimisega pargi uuendamiseks. 15. septembril esitatakse projekt uuesti eelpool nimetatud programmi,” rääkis Kübar. Ekstreempargi asukohta ei ole plaanis muuta, vaid sinna ehitatakse põnevamad ning korralikumad atraktsioonid. Linnavalitsuse arvestuse kohaselt kuluks pargi renoveerimiseks 37 000 eurot. 

Loodetakse kokku saada 2000 toetajat

Praeguseks on juba noortel ning linnavalitsuse esindajatel olemas selge ettekujutus, missugune uus skatepark välja võiks näha. “Koostöös pargi kasutajatega on valminud projekt, milles on väga täpselt kirjeldatud atraktsioonid, mis lähevad uuendamisele. Kirja on pandud ka need atraktsioonid, mida täna ei ole, kuid mis on noorte kinnitusel vajalikud, et oma lemmikalaga tõsisemalt tegelda,” lisas Kübar.

Seega on ekstreemspordiväljaku tarvis raha taotlemine olnud linnavalitsusele nagu võitlus tuuleveskitega. Samas ei ole linnal ka nii palju vaba raha, et oma jõududega väljak korda teha. Samal ajal jätkavad noored Facebook’i kommuunis “Uus skatepark Jõgevale” toetajate kogumist. Kuna tuhat toetajat on nüüdseks koos ning selle ajaga on võidetud linnaisade soosing, siis loodetakse kahe tuhande inimese kokku saamisel võita ka kõrgemate instantside tähelepanu. Ehk paneb kaks korda suurem rahvahulk asjad liikuma ning avab kellegi rahakotirauad.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus