SK Torma Sport korvpallimeeskond võitis Jõgeva- ja Tartumaa meistrivõistlused

XIX Tartumaa meistriliiga  2013/2014 võitja ja Jõgevamaa meister on SK Torma Sport korvpallimeeskond.

Aprilli eelviimasel nädalal lõppenud hooaeg kujunes meie maakonna viimaste aastate parimale korvpallimeeskonnale igati õnnestunuks. Septembris alustati turniirivõiduga Pärnus, kus oldi paremad maakonna meistrite mõõduvõtul. Detsembris saavutati I koht nii Tartumaa meistriliiga kui Jõgevamaa karikavõistlustel. Kõige tähtsamad ja otsustavamad mängud meie korvpalluritele olid aga 21. aprillist 27. aprillini peetud play – off kohtumised kahe maakonna meistrivõistlustel. Ühe nädala sisse mahtus neli üliolulist mängu, kus kaotus oleks tähendanud esikohast ilmajäämist. 27. aprillil võõrustasime Torma spordihoones võistkonda Salva/Rock I. Veerandfinaali esimene kohtumine Tartus oli võidetud tulemusega 79: 72. Ka korduskohtumine kulges Torma meeskonna dikteerimisel ja mäng võideti 81:61. Reedel, 25. aprillil peeti Ülenurme spordihoones poolfinaalid. Esimeses paaris läksid finaali pääsu eest võistlema  Torma Sport ja Tartu Kalev/Estiko. Mäng ise kujunes üllatavalt ühepoolseks. Meie korvpallurid tegid  esimese veerandiga 20-punktilise edumaa sisse ja edasine oli vaid vormistamise küsimus. Mäng võideti 101: 70 ja oma finaalivastast jäime ootama teisest kohtumisest, kus  Termeco/Nõo oli parem Tartu Terminaalist tulemusega 85:  72.

Laupäeval, 26. aprillil toimusid Torma Spordihoones Jõgevamaa korvpalli meistrivõistluste kohamängud. 3. – 4. koha peale mängisid Laiuse/SK Contra ja Luua Metsanduskool.       Mängu võit läks Laiusele 90: 81. Käesoleva aasta meistritiitlile mängisid Pala ja Torma meeskond. Kaheksas järjestikune võit Tormale Jõgevamaa meistrivõistlustel tuli numbritega 96: 80. Ja juba järgmisel päeval ootas meie mängijaid ees selle hooaja kõige tähtsam mäng – Tartumaa meistriliiga finaal. Meie vastasmeeskonna Nõo koosseisu vaadates võis enne mängu mõningase eelise neile anda, kuna nende rivistuses mängisid Veljo Vares, vennad Kaspar ja Kaarel Koolman, Mihkel Allorg, Silver Kuuba, kel kõigil pikkust ca 200 cm ja mõnel mehel rohkemgi. Kohtumine ise kujuneski tõeliseks põnevusmänguks. Esimese veerandi järel juhtis Nõo 11. punktiga ja poolajale läksime 9-punktilises kaotusseisus. Kõrvalt vaadates tundus, et meie mehed olid end veidi üle häälestanud ja visked, mis tavaliselt korvi kukuvad, ei tahtnud seekord kuidagi sinna minna. Kolmanda veerandi alguses tabas kaks kolme punkti viset Johannes Välb ja sealt edasi hakkasid Torma mängijat järjest enam oma tahet peale suruma. Viimasel veerandil tõsteti mängu tempot veelgi ja sellele ei suutnud vastased millegagi vastata. Veidi üle kolme minuti jäi mängida, kui viies viga vilistati meie korvialusele tugisambale Vallo Allingule, aga ka see kaotus ei muutnud mängupildis midagi. Mängu lõppedes olid tablool numbrid 75:  62, mis ühtlasi näitasid Torma Spordi võitu. Meeskonnas mängisid Vallo Allingu, Märt Tralla, Jaanus ja Aigar Annok, Johannes Välb, Karl- Kristjan Vaab, Marten Järvik, Ako Tõnissoo, Tanel Neimann, Veiko Kõre, Danno Nool, Andre Kukke, Gintaras Dalke ja Lauri Kask.

Erilised tänusõnad aga treener Ergo Paasile, kes on suutnud need mehed ühtse löögirusikana mängima panna. Spordiklubi esindajana tahan tänada meie suuremaid toetajaid. Need olid  Torma vallavalitsus, OÜ Rauduks ja Andres Orumaa ning Rivo Oras.