SK Tähe murdis pühapäeval Auguri mängu

Kahe esimese poolfinaalkohtumise järel tundus, et selleks korraks on SK Tähe Eesti meistriliiga hooaeg lõppenud, kuid pühapäevases kohtumises näitas Jõgeva meeskond oma võimsust ning võitis SK Augur/Wasteland meeskonna ülekaalukalt.

Laupäeval peeti Auguri kodusaalis teine poolfinaalkohtumine. Esimeses kohtumises tuli JSK Selver/Tähe meeskonnal tunnistada tiitlikaitsja ülekaalukat paremust. Siiski sõnas Jõgeva klubi treener enne kohtumist, et nad ei anna alla ja võitlevad lõpuni.

Laupäevane mäng oli poolfinaali avakohtumisega võrreldes juba teisest puust. Mängu alguses läks Tähe 1:0 juhtima, kuid võidurõõm jäi üürikeseks, sest teise kolmandiku lõpus oli seis 4:3 Auguri kasuks. Viimasel kolmandikul suruti võrdselt mõlemalt poolt, kuid siiski jäi kohtumise lõpuvile kõlades tabloole numbrid 6:5 ning Augur oli kohtumise võitnud. Hea mängu tegi selles kohtumises Valery Maslov, kes viskas kolm väravat. Tanel Soidla ja Nikolai Roobi arvele lisandus sellest mängust üks värav.

Otsustavas mängus lõi kaasa ka põhiväravavaht

Pühapäeval peeti kohtumine Jõgeval spordihoones Virtus. Poolfinaalseeria oli Jõgeva meeskonna jaoks sel momendil 2:0 kaotusseisus, mis tähendas, et Auguril oli finaali pääsuks tarvis vaid ühte võitu ja mis oleks omakorda tähendanud Tähe jaoks Eesti meistriliiga hooaja lõppu.

Pühapäevaseks kohtumiseks olid Jõgeva mängijad hoopis paremini häälestatud kui varasemateks poolfinaalmängudeks. Enesekindlust andis kindlasti ka fakt, et platsil olid varasemalt vigastusega eemal olnud Raul Kivi ja samuti vigastuse käes vaevelnud põhiväravavaht Rainer Kalde. Kohtumine algas Jõgeva meeskonnale üsna hästi, esimesel kolmandikul visati Auguri väravavahi selja taha kolm palli. Vastased ei jõudnud sama aja jooksul skoorida ühtegi korda. Ka teine kolmandik möödus SK Tähe dikteerimisel, nimelt viskasid Jõgeva mängijad veel kaks väravat, millele Auguri poolt vastust ei tulnud.

“Selg on vastu seina”

Viimaseks kolmandikuks oli Auguri mäng täiesti lõhutud. Enamik vastaste rünnakud lõppesid vaheltlõigete või möödavisetega. Need visked, mis väravaraamidesse läksid, suutis nullida Jõgeva meeskonna väravavaht Rainer Kalde, kes kogu kohtumise jooksul tegi tõesti suurepärast tööd. Luhtunud rünnakud ja suur kaotusseis muutis vastased üsna närviliseks ning mängu lõpufaasis oli mõnel korral Auguri poolelt vaid kolm meest platsil, sest ülejäänud mängijad pidid toore mängu pärast pingil karistusminuteid veetma. Seda võimalust ei jätnud Tähe mängijad kasutamata ning lõid vastaste värava palle täis. Kohtumine lõppes JSK Selver/Tähe 11:0 võiduga. Lisaks Rainer Kaldele, tegid head tööd ka Raul Kivi, Valery Maslov, Vladimir Nurmi, Alari Pagi ja Ilmar Niitov, kes jõudis Eesti meistriliigas ka oma sajanda resultatiivsuspunktini.

Vaatamata ülekaalukale võidule, ei saa SK Tähe veel väga rahulikult hingata. Poolfinaalseerias ollakse endiselt 2:1 kaotusseisus. Finaali pääsuks on emmal-kummal meeskonnal tarvis saavutada kolm võitu ja momendil on sellele lähemal Auguri meeskond. Siiski loodab Jõgeva saalihokiklubi treener Marko Saksing, et sel nädalavahetusel peetavatel kohtumistel saavad mängida kõik need, kes pühapäevases võidumängus kaasa lõid. “Meil ei ole taganemisteed, selg on vastu seina,” lisas Saksing. Neljas poolfinaalkohtumine peetakse sel laupäeval kell 19.00 Jõgeval spordihoones Virtus. Juhul, kui SK Tähel õnnestub laupäeval Augurit võita, peetakse viimane ja otsustav poolfinaalkohtumine pühapäeval kell 17.30 Auguri kodusaalis Tallinnas.