SK Tähe esindusmeeskond mängib Lätis täiseduga

Jõgeva SK Tähe/Olivia saalihoki esindusmeeskond alustas tänavust hooaega mängudega Läti meistrivõistluste esiliigas, kus senisest kolmest mängust on võidetud kõik. Seega ollakse turniiritabelis 9 punktiga ka ainuliider.


„Me oleme tõesti päris võimsalt alustanud. Koosseis on hea, viimaste aastate parim. Kui me suudame seda satsi hoida, siis võime hooaja lõpus päris edukad olla,” kinnitas Vooremaale meeskonna treener Marko Saksing.

Läti meistrivõistlusi alustati Tartus 11:5 (3.2, 5:2, 3:1) võiduga EMÜ SK üle, kes samuti osaleb sel aastal lõunanaabrite esiliigas. Selle mängu kohta märkis Saksing, et hooaja alguse kohta oli see tavapäraselt veidi rabedam. „Usun, et siin võinuks paar väravat isegi ära hoida, kui oleksime rohkem kokkumänginud.”

Teises voorus kohtuti Rezekne BJSS meeskonnaga ja võideti veelgi ülekaalukamalt – 14:2 (5:0, 3:1, 6:1). Ka kolmas mäng peeti võõrsil, kui Madonas kohtuti kohaliku klubimeeskonnaga. Tähe võitis taas kindlalt 11:2 (3:2, 6:0, 2:0).

„Hooaja algusest ei saa muidugi kaugeleulatuvaid järeldusi teha, kuid nii kiiresti pole me oma mängumasinat mitmel aastal käima saanud kui tänavu,” sõnas Saksing.      

Jõgeva mängijad troonivad hetkel ka resultatiivsemate mängijate pingereas, neile kuulub koguni kolm esimest kohta. Liider on Peteris Freimanis 17 (9 väravat ja 8 söötu) punktiga. Järgnevad teine lätlane Tähe meeskonnas Aivars Jyškevičius 12 (6 + 6) ja Sven Uue 11 (5 + 6) punktiga. 

Jõgevale jõuab Läti esiliiga laupäeval, 12. oktoobril. Siis kohtutakse Virtuse kodusaalis FBK SAC meeskonnaga. „Ootame sel päeval saali arvukalt publikut, sest meie klubil on sünnipäev. Tähe tegevusest täitub juba 24 aastat ja sel puhul pakume kõigile meie fännidele ja pealtvaatajatele ka sünnipäevatorti,” rääkis meeskonna ja klubi eestvedaja Marko Saksing.

Esimesed mängud on peetud ka tänavustel Eesti meistrivõistlustel, kus kõik meeskonnad mängivad ühes liigas. Jõgeva saalihoki esindusmeeskond alustab turniiri juba sel laupäeval, kui Virtuse spordikeskuses mängitakse kell 18 Tallinna klubiga KAMA2.

Vastase iseloomustamiseks sõnas Saksing, et nimi vastab meeskonnale. „Neil ongi kama kaks.”

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus