SK Pedja jätkab võidusoonel

Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond mängib jätkuvalt edukalt Lõuna-Eesti hokiliigas, saavutades sel aastal koduväljakul juba kolmanda võidu viimasest neljast mängust. Kolmapäeva õhtul alistati kodujääl Tartu Ropka Autopood 2:0 (0:0). Mäng kujunes oodatust raskemaks, mida näitab ka jalgpalliskooriline tulemus. Võit oli aga seda magusam, et avaringis kaotati Ropka meeskonnale 1:4, mis on tegelikult ka SK Pedja ainus kaotus turniiril. Nüüd saadi revanš.

Kohtumine algas mõlemapoolsete rünnakutega, kus väravahõngulisi olukordi esimestel minutitel siiski ei tekkinud. Tartlased püüdsid mängutempot üleval hoida kiiruse ja suhteliselt jõulise hokiga. Kuid jõgevalaste mängus tavapärane teravus rünnakute lõpetamisel esialgu puudus.

“Me ei mängi rünnakuid lõpuni. Liiga passiivsed oleme hankima endale tagasipõrkuvaid litreid,” rääkis vaheajal riietusruumis mängiv treener Kaido Poom. Võib-olla andis tunda ka meeskonna ühe juhtmängija Raul Kivi puudumine.

Tartlaste võimalused tekkisid siiski aga pigem Jõgeva mängijate eksimustest oma kaitsetsoonis. 6. minutil pääses Ainar Parisalu SK Pedja väravavahi Ülo Gussiga silmitsi, kuid kogu mängu enesekindlalt tegutsenud Guss jäi peale. Veidi hiljem teenis külalismeeskond esimese kaheminutilise karistuse, varsti järgnes sellele teine, siis veel kolmas…

Tartlased polnud sellega muidugi põrmugi rahul, kuid ega see kohtuniku otsust muutnud. Kahjuks ei suutnud Jõgeva kuueminutilise üleaja jooksul midagi silmapaistvat korda saata. Häid võimalusi skoori avamiseks loodi pigem täisarvuliste koosseisudega mängides. Neist parim avanes Alari Kütil, kuid vise läks tühjast väravast mööda.

Tartu meeskonna väravavaht, kelleks oli mitmekordne Eesti meister ja kunagine Tartu Välk494 mängija Erki Roos, oli väravas kindlus ise. Vaheajale mindi 0:0 seisul.

Teine poolaeg algas tartlaste survega ja kohe teise minuti alguses tabas litter Gussi väravaposti. See jäi ka külalismeeskonna täpseimaks tabamuseks kolmapäeva õhtul. Mida aeg edasi, seda ohtlikumaks muutusid Pedja meeskonna rünnakud. Mitu head võimalust oli Jüri Naritsal, kuni 29. mänguminuti algul see juhtus. Alari Kütt lükkas Tartu värava tagant litri väravaesisele otse Kalmer Lainile ja Jõgeva linnapea ei vääratanud – 1:0.

Tartu püüdis kohe tasuda, kuid teenis selle asemel veel ühe eemaldamise. Tundus, et nende jõud ja vaim hakkasid juba ka alla vanduma.

Kuigi arvulises ülekaalus ei suutnud Pedja mängijad taas midagi silmapaistvat korda saata, muutusid nende rünnakud siiski aina aktiivsemateks. Mänguline ülekaal kaldus kindlalt Jõgeva kätte ja punkt mängule pandi sisuliselt 36. minutil, mil Narits pääses paremalt äärelt teravalt läbi. Kaks-üks olukorras järgnes hea sööt vasakule, kus Kütt litri täishoolt võrku tulistas – 2:0. Sellega oli mäng ka tehtud.

Viimased neli minutit enam väravalisa ei tootnud ja lõpuvile fikseeris Jõgeva meeskonnale 2:0 võidu. Suured teened olid selles kahtlemata nullimängu teinud kogenud puurivahil Ülo Gussil.

Nüüd on Jõgeva meeskond pidanud turniiril 7 mängu ja teeninud 8 punkti. Et peetud mängude arv on klubide kaupa erinev, ei anna turniiritabel hetkel üldisest paremusjärjestusest õiget sotti. Arvestades seni kaotatud punkte, asub Jõgeva turniiritabelis 3. kohal Jäämurdjate ja Ropka järel. Selgemaks võib kõik saada juba sel nädalavahetusel. SK Pedja kohtub täna, laupäeval, kell 13 Mustvee maantee koduväljakul endast eespool asuva Tartu Jõu meeskonnaga, kelle senised tulemused lubavad loota tõsist vastast.

Jõgeva SK Pedja – Tartu Ropka Autopood 2:0 (0:0)

Kolmapäev, 3. veebruar kell 20

SK Pedja: Ülo Guss, Kaido Poom, Alari Kütt, Urmas Rohtmets, Targo Treial, Marko Paulus, Margus Noormägi, Urmo Rohtmets, Kalmer Lain, Margus Guss, Jüri Narits, Alon Pärlin.

Väravad: 28.10 Lain (Kütt) 1:0, 35.23 Kütt (Narits) 2:0.

Karistusminutid: 0 – 8

Temperatuur: – 6° C