SK Noorus jättis esikoha koju

Laupäeval toimus Jõgeva aleviku staadionil juba 45. korda Felix Adrati mälestusturniir jalgpallis. Viie meeskonna konkurentsis nautis võidurõõmu SK Noorus-96. Penaltivõistluse võitis Põhja-Sakala meeskond.


Juba 45 aastat on kunagised jalgpallitreener Felix Adrati õpilased korraldanud oma treeneri mälestusturniiri. Seekord sai Jõgeva aleviku pallimurul kokku viis meeskonda.

„Kutsutud oli kuus, kuid viimasel hetkel loobus Äksi Wolves. Erinevaid sündmusi ja üritusi on samal ajal palju, seetõttu tuleb selliseid äraütlemisi ikka ette. Isegi turniiripäeva hommikul on oma loobumisest teatatud,” rääkis Rainer Võsaste, turniiri üks eestvedajatest.

„Me oleme Toomas Klaarmanniga seda turniiri viimastel aastatel korraldanud,” lisas Võsaste. Klaarmanni sõnul läheb turniir nüüd juba mööda sissetallatud rada. „Kõik teavad, et selline turniir Jõgeval juulikuus toimub ja on selleks valmis. Eks sellevõrra ole meil ka korraldajatena lihtsam,” sõnas Klaarmann.

Nii kaua aastaid kestnud turniiril on juba oma kõnekas ajalugu, mille krooniks oli seekord Jõgeva SK Noorus-96 mängija Eduard Lehtmetsa neljakümnes osaluskord. Jõgeva jalgpallilegend Lehtmets on seega jäänud eemale vaid viielt turniirilt. Kolmel esimesel aastal oli ta veel liiga noor, et suurte meestega platsile joosta, ning hiljem jäi kaks aastat vahele Vene kroonu tõttu.

Lehtmetsa sõnul on nende aastatega turniiri tase ja korraldus kõvasti muutunud. „Ikka paremuse poole. Esimestel aastatel mängisid vaid kohalikud Jõgeva meeskonnad omavahel ja see oli väike turniir. Võistlus hakkas ilmet võtma siis, kui Tarmo Link asus seda korraldama. Siis tulid juba meeskonnad võõrsilt ja turniiri tase tõusis kiiresti,” ütles Lehtmets.

Adrati õpilastest ongi tänasel päeval turniiriga seotud kaks meest – Rainer Võsaste korraldajana ja Eduard Lehtmets mängijana. „Mina mängisin viimati vist viis aastat tagasi, kuid kaua Eedu veel mängib, seda ei tea keegi,” lausus Võsaste tunnustavalt.

Jätkuvalt heas mänguvormis olev 56-aastane Lehtmets aitas ka seekordsel turniiril Nooruse meeskonna võidule. SK Noorus-96 jäi turniiril kaotuseta. Avamängus alistati 2:0 oma duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi. Kindlad võidupunktid teeniti ka Jõgeva FC Wolvesi vastu (5:0) ning lisaks tehti kaks viiki. Martin Reimi JK-ga mängiti 0:0 ja Põhja-Sakala meeskonnaga 1:1.

Viimasega koguti ka võrdselt 8 punkti, sest Põhja-Sakala loovutas kaks punkti oma avamängus SK Illi vastu (0:0). Nii sai kahe võrdse meeskonna vahel määravaks väravate vahe ja see oli Noorusel parem. Vastavalt 8:1 ja 8:3. SK Nooruse väravasuul tegi head tööd Rauno Pristavka, kes lasi enda seljataha lüüa ainult ühe palli. Kolmas koht turniiril kuulus M. Reimi jalgpallikoolile.

Turniiri lõpus nimetati ka meeskondade parimad mängijad: SK Noorus-96 – Jaanus Listra, Põhja-Sakala – Asser Soro, Martin Reimi JK – Hannes Värs, Vaimastvere SK Illi – Kirill Matiitšin, FC Wolves – Andrei Smirnov. Võistluse parimaks väravavahiks nimetati Allar Joandi ja turniiri resultatiivseim mängija oli Riho Domberg (mõlemad Põhja-Sakala).

Turniiritabel  mängud          võidud            viigid   kaotused        väravate suhe            punktid

  1. SK Noorus-96          4        2          2          0          8:1       8
  2. Põhja-Sakala          4        2          2          0          8:3       8
  3. M. Reimi JK            4        2          1          1          6:4       7
  4. SK ILLI                    4        1          1          2          3:8       4
  5. FC Wolves              4        0          0          4          3:12     0         

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus