SK Noorus-96 Poolas

Jõgeva SK Noorus-96 U17 vanuseklassi jalgpallimeeskond naasis Poolast, kus osales Kesk-Euroopas hästi tuntud Wroclaw Trophy turniiril. Nooremas koosseisus mänginud Jõgeva poisid lõpetasid 16 meeskonna seas igati tubli kuuenda kohaga.


Nagu kinnitas meeskonna treener Igor Orlov, jäi ta poiste mänguga rahule. „Olime turniiril oma vanuseklassis U17 üks nooremaid võistkondi, sest meil kuulusid meeskonda terve rida 2002–2004 sündinud mängijad. Viimastes mängudes tõestasid aga nooremadki, et suudavad edukalt põhitegijaid asendada. Kogemusi said poisid nende mängudega kõvasti.”

Tema sõnul näitas turniir, et Eesti jalgpall on õigel teel. „Kui juba selline väike koht nagu Jõgeva suudab konkureerida klubidega, mis asuvad meist kordi suuremates linnades ja paremas kliimas, siis oleme teinud õiget asja.”

Turniiri tempo nõudis mängijatelt head vastupidavust, sest igal päeval tuli mängida kaks kohtumist mänguajaga 2 x 20 minutit. Jõgeva SK Noorus-96, mida oli tugevdatud nelja Põltsamaa mängijaga, alustas alagrupiturniiri 0:0 viigiga Tšehhi klubi FC Boskovice vastu. Esimesel päeval mängiti veel Hollandi meeskonna Blauw Wit’34-ga, keda võideti 2:1. Järgmisel päeval aga alistati koguni 6:1 Poola klubi KS Mszczonowianka ja see andis Jõgeva meeskonnale alagrupis ka esikoha.

Veel samal päeval mindi veerandfinaalis vastamisi Tšehhi klubiga FK Bilina ning kaotati 0:2. Mõlemad väravad lasti endale lüüa nurgalöögist tulnud pallidest. Turniiri viimasel päeval mängiti kõigepealt 5.‒8. kohani poolfinaal Poola meeskonna SK Polička vastu. Siit saadi taas kindel 3:0 võit ja nii kohtuti paar tundi hiljem 5.‒6. koha mängus TSSR Polonia meeskonnaga. Mäng lõppes 0:0 viigiga ning seejärel asuti lööma penalteid. Võitja saatus selgus alles teise viiese löögiseeria lõpuks ning poolakad olid paremad 8:7.

„Lõpuks tuli seega kuues koht, kuid arvestades meie noort koosseisu, võis sellega igati rahule jääda. Kõige enam üllatasid mind oma mänguga meie meeskonna pesamunad,” sõnas Orlov. Eraldi kiitis treener meeskonna kaptenit Daniel Aganitšit, kes täitis neid kohustusi pärast seda, kui senine kapten Marcus Mardimäe ei saanud turniirile kaasa sõita.

„Daniel viis meeskonna mängueelsed soojendused läbi sellisel tasemel, mis andis teistele meeskondadele silmad ette. Eks see on ka loomulik, sest ta on Eesti koondisest saanud juba hea kooli.”

Orlovi sõnul olid tublid kõik teisedki. Lisaks Nooruse meeskonnale lõid sellel Kesk-Euroopa turniiril kaasa veel kolm Eesti klubi, kuid seda teistes vanuseklassides. Nooruse U17 meeskonna sõit Poolas toimunud turniirile sai teoks tänu Jõgeva valla, Fööniks Ruudus ja lapsevanemate toetusele.

„Ainult lapsevanemate kaasabil ja osalemisel on meeskonnal võimalik selliseid sõite endale lubada. Kord aastas on see aga hädavajalik, sest sellisel turniiril kaasa löömine aitab oluliselt kasvatada meeskonna vaimu,” kiitis treener Orlov, olles tänulik lapsevanemate toetusele. 

Jõgeva SK Noorus-96 U17 meeskond mängis turniiril järgmises koosseisus: Daniel Aganitš, Aron Fedossovski, Mihkel Kuusk, Karl Lani, Kirill Matiitšin, Georg Lani, Roman Andrejev, Markus Orav, Mathias Orav, Sander Kivisikk, Märt-Indrek Sirkas, Raul-Martin Sirkas, Mattias Säärits, Arti Põldes, Rasmus Kiipus, Kermo Truhatšev ja Kristo Ütt. 

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus