SK Noorus 96 jalgpalli saaliturniiri kolmikvõit läks tartlastele

Pühapäeval peeti Jõgeval Virtuse spordihoones SK Noorus 96 jalgpalli saaliturniir, kus osalesid 2001. aastal ja hiljem sündinud poisid. Kaheksa võistkonna konkurentsis tegid puhta töö Tartu JK Tammeka kolm võistkonda, Põltsamaa Spordi meeskond lõpetas viienda ning Jõgeva SK Noorus 96 kaheksanda kohaga.

SK Noorus-96 sai kolmanda koha

Päeva esimeses mängus alistas Igor Orlovi juhendatav Jõgeva SK Noorus 96 tulemusega 2:1 Tartu Tammeka II võistkonna. Seejärel tehti väravateta viik FC Heliosega ning kui alagrupiturniiri viimases mängus juhiti ka Paide Linnameeskonna vastu 2:0, ei ennustanud mitte miski halba. Viigi ja kaotusega alustanud paidelastel oli aga alagrupist edasi pääsemiseks vaja võitu ning selle nad jõgevalaste meelehärmiks ka võtsid. 18 minutit kestnud mängu viimastel minutitel lõid Paide poisid Jõgeva väravavõrku koguni neli palli ning tagasid sellega pääsu nelja parema hulka. Alagrupi võitis 6 punktiga Tammeka II võistkond, Paidega võrdselt 4 punkti kogunud Jõgeva jäi tänu omavahelise mängu tulemusele kolmandaks ning FC Helios 2 punktiga neljandaks.

Teises alagrupis kaotas Põltsamaa Spordi võistkond (treener Silvar Luht) avakohtumises küll Tartu Tammeka esindusvõistkonnale 0:3, kuid võitis seejärel ülipinevas mängus Tammeka III võistkonna 2:1. Võit Kohtla-Järve võistkonna JK Järve üle oleks andnud põltsamaalastele alagrupis esikoha, kuid ka nemad kaotasid otsustava mängu (0:1) ja tulemuseks oli hoopis viimane koht alagrupis. Alagrupi võitis Tammeka I võistkond 5 punktiga, nelja parema hulka sai ka Tammeka III võistkond, kes tänu napile 1:0 võidule omavahelises mängus edestas Kohtla-Järvet.

Võidurõõmu maitsesid põltsamaalased

Kuna mängudes 5.–8. kohale pidid esmalt vastamisi minema esimese alagrupi kolmas ja teise alagrupi neljas meeskond, tähendas see Jõgeva ja Põltsamaa meeskondade vastasseisu. Sama vanuseklassi suvistel Eesti meistrivõistlustel oli Jõgeva meeskond olnud edukam nii kokkuvõttes kui ka omavahelistes kohtumistes. Tõsi, kõik need kohtumised olid väga tasavägised ja lõpptulemus polnud kunagi selge enne lõpuvilet. Nii ka nüüd:  ainus värav löödi vähem kui minut enne mängu lõppu ja seekord said võidurõõmu maitsta põltsamaalased. Neile avanes seega võimalus võidelda viienda koha eest, jõgevalastele aga viimane võimalus pääseda punase laterna rollist kodusel turniiril.

Seitsmenda koha mängus lõid nii Jõgeva kui ka Kohtla-Järve mänguaja jooksul ühe värava, võitja selgitasid karistuslöögid, kus täpsemad olid JK Järve mängijad. Põltsamaa Sport alistas viienda koha kohtumises FC Heliose kindlalt 2:0.

Tugevama neliku mängudes jõudsid finaali kaks Tartu Tammeka võistkonda. Tasavägises mängus alistas Tammeka III võistkond tulemusega 3:2 esindusvõistkonna. Kolmanda koha sai Tammeka II meeskond, kes alistas Paide 3:1.

Lõplik paremusjärjestus: 1. Tartu JK Tammeka III, 2. Tartu JK Tammeka I, 3. Tartu JK Tammeka II, 4. Paide LM, 5. Põltsamaa Sport, 6. FC Helios, 7. JK Järve, 8. Jõgeva SK Noorus-96.

Turniiri toetasid Jõgeva linn ja Jõgeva vald.