SK Mustvee jõudis esiliigas finaali

Laupäeval peeti Lähtel Eesti naiste saalihokimeistrivõistluste esiliigaturniiri poolfinaalkohtumised. SK Mustvee alistas Arenculle 5:1 (2:0, 3:0, 0:1) ning kohtub finaalis Kuusaluga.

Põhiturniiril esikoha saanud Mustvee naiskond alustas poolfinaali kindlalt ‒ neljandal mänguminutil avas Katrin Jermoškin Kristina Pindi söödust skoori ning kaheksandal minutil viis Merili Pärna tabamus Jõgevamaa naiskonna kahe väravaga ette.

Mustvee surve jätkus ka teisel perioodil. Pealinlasi kostitati veel kolme vastuseta jäänud väravaga, lisaks tegi Arenculle väravavaht Merily Saluste viieteistkümne minuti jooksul ka üksteist õnnestunud tõrjet (kogu kohtumise jooksul Salustelt 24 ning Mustvee väravavahilt Anastasia Sokolovalt üheksa tõrjet). 17. minutil viis oma tänavuse hooaja viieteistkümnenda värava visanud Kristina Pint Sigrit Jermoškini söödust Mustvee 3:0 ette, 23. minutil minutil kasutati aga ära arvuline ülekaal ning Merili Pärn suurendas vahe neljaväravaliseks. Veel kuus minutit hiljem viskas Katrin Jermoškin Kristina Pindi söödust Mustvee tiimi viienda värava.

Otsustaval perioodil jõudis auväravani ka Arenculle naiskond. 37 sekundit enne lõpuvilet tegi Kaidi Aosaar mängu lõppseisuks 5:1.

Teises poolfinaalis oli põhiturniiri teisena lõpetanud Kuusalu Eluterve Naine 6:1 üle Finnish Flashist. Finaalmängu aeg ja koht ei ole veel selgunud.

Otsustavasse järku on jõudnud ka naiste meistriliiga turniir. Nädalavahetusel algavas finaalseerias lähevad vastamisi Eesti Maaülikooli SK ning SK LINK/Saku. EMÜ alistas poolfinaalis 3:0 Venemaa naiskonna Angry Pigs, Saku oli 3:1 üle mullusest meistrist, Sparta Spordiseltsist.