SK Mustvee jätkab võidulainel

SK Mustvee saalihokinaiskond jätkab esiliigas võidulainel, kui viimati alistati turniiritabeli kolmas võistkond Finnish Flash tulemusega 4:2.

Mäng algas Mustvee pallurite jaoks hästi ning avaväravani oli 9. minutil lähedal Hanna Alberi, kui pall juba väravasse oli maandumas. Viimases hädas otsustas vastaste mängija kõrge kepi veaga kukkuva palli ära lüüa. Värav jäi nii tulemata, küll aga määrati bulliti, mille realiseeris Eneli Vadi ja Mustvee asus 1:0 juhtima.

Edasine mäng oli tasavägine ning 15 minutil sai kaheminutilise karistuse SK Mustvee mängija Sandra Sagar, kes palli käega tabas. Finnish Flash kasutas arvulise ülekaalu ära ning 16. minutil Kirke Pollisinski viigistas 1:1. Kuid taas pääses Mustvee juhtima, kui 25. minutil oli täpne naiskonna kapten Reili Tooming.

Seisul 2:1 alustati viimast kolmandikaega, kuid juba kahe minuti pärast pidi Mustvee taaskord vähemuses mängima (karistust kandis Hanna Alberi) ja juba minutiga vormistas Finnish Flash seisuks 2:2.

Kaua aga viigiseis ei püsinud ning järgnenud viie minutiga vormistati mängu lõppseisuks 4:2 võit, kui väravavahi mängisid üle Reili Tooming (söödu andis Sandra Sagar) ja Kätlin Kaarama (Veronika Kaldma).

Hooaja lõpuni on jäänud kõigil naiskondadel jäänud kaks mängu. Seejärel ootavad ees finaalmängud kahele edukama võistkonna vahel. Kolmanda ja neljanda koha saanud naiskonnad otsustavad pronksisaaja. Tabeliliider Arenculle on praeguseks 34 punktiga kindlustanud koha finaalis. Praegu 25 punkti omav SK Mustvee kindlustaks selle siis, kui viimastest mängudest kogutakse vähemalt neli punkti kuuest. Juhul kui Finnish Flash aga oma mänge ei võida, piisaks ka väiksemast punktisaagist.

Peale võistkondliku tiitli jagatakse preemiad ka resultatiivseimale mängijale ja parimale väravavahile. 14 värava ja 5 väravasööduga asub mängijate pingereas kõrgel teisel kohal Kristina Pint, jäädes liider Triinu Salustest maha 5 punktiga. Veelgi tasavägisem on seis aga väravavahtide arvestuses, kus neli edukamat jäävad vaid 0,5 protsendi vahemikku. Enne viimast kahte vooru on kõrgeim tõrjeprotsent Kuusalu väravavahil Pille Plakil (89,8). SK Mustvee väravavaht Katrin Kaarama on 89,3 protsenti hetkel neljas.

Seega on kaks viimast mängu suure kaaluga ja need toimuvad juba sel laupäeval Kehras, kus  kohtutakse Tartu EMÜ II ja Järva-Jaani naiskondadega.