SK Illi esindusmeeskond alistas liigamängus Tammeka

Möödunud nädalavahetus oli jalgpalli Eesti meistrivõistlustel Jõgevamaa klubidele märksa edukam kui eelnenud. Kolmest mängust võideti kaks.

II liigas alistas Jõgeva SK Noorus-96 koduväljakul 3:1 (1:0) tabeli viimase Kohtla-Järve JK Järve II meeskonna. Mäng algas Jõgeva meeskonna suurepäraste võimalustega, kuid väravaks ei suudetud oma ülekaalu realiseerida. Kuid siiski 13. minutil viis Lauri-Robert Indus Nooruse 1:0 ette. Edasine mäng võrdsustus ning väravale olid lähedal ka külalised. Lisaks oli neil kasutada penalti, mille üle hulga aja Nooruse väravas seisnud Rainer Kalde tõrjus. Kalde mängis üldse väga hea mängu.

Teise poolaja alguses õnnestus küll Kohtla-Järvel lüüa viigivärav, aga kolm minutit hiljem (52.) viis Margo Parkala taas Nooruse juhtima ja punkti mängule pani 74. minutil Targo Parkala, kes lõi lõppseisuks 3:1. Kahjuks teenis mängus punase kaardi Karl Lani ning kollase kaardi saanud Daniel Aganitš peab samuti järgmise kohtumise vahele jätma.

Nooruse duubelmeeskond SK Illi oli aga pühapäeval võidukas III liigas, alistades Tartu JK Tammeka IV koosseisu 2:1 (1:0). Kristjan Kuldmägi viis 38. minutil Illi 1:0 juhtima. 56. minutil eksis Kuldmägi tagasisöödul ja tartlastel õnnestus viigistada. Aga kümme minutit hiljem surusid väljakuperemehed taas kõvasti ning pall maandus tartlase Andreas Randmäe jalast Tammeka väravas. Kuigi viiendal üleminutil tabas pall veel SK Illi meeskonna värava latti, seis ei muutunud ja seega sai SK Illi tabelisse väärtusliku 2:1 võidu.

Ainsana pidi kaotuse vastu võtma II liigas mängiv FC Jõgeva Wolves, kes Tallinna kaotas FC Araratile 2:5 (2:3). „Hundid” jäid 19. minutiks 0:2 taha, kuid 23. minutil lõi Tarvo Padar esimese vastuvärava. Neli minutit hiljem juhtisid Ararati mehed 3:1, millele omakorda kolm minutit hiljem vastas Eduard Kovbasnjuk penalti realiseerimisega – 3:2.

Teisel poolajal lõid väljakuperemehed aga veel kaks väravat ja võitsid kokkuvõttes 5:2.

Eeloleval pühapäeval leiab II liigas aset oodatud Jõgeva derby, kui kell 17 kohtuvad linna staadionil FC Wolves ja SK Noorus-96.