SK Contra jooksjad võtsid Eesti meistrivõistlustel kaksikvõidu

Tegemist on harukordse saavutusega, sest Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustelt pole Jõgevamaale kaksikvõitu vähemalt paarkümmend aastat tulnud. Allar Lamp, kes võistleb praegu B-klassis endast aasta vanematega, on nüüd kahekordne Eesti noortemeister, talvel tuli ta 1500m jooksus sisemeistriks. Eno Vahtrale oli murdmaajooksu hõbemedal esimene auraha Eesti esivõistlustelt.

Väga tubli oli ka Palamuse neiu Helena Laumetsa hõbemedal TA 2000m jooksus, nimelt oli tema aeg näiteks parem kui juunioride võitjal. Noormeeste A-klassis tegi hea jooksu Luua noormees Eeri Vahtra, kes sai 2000m distantsil kuuenda koha. Eeri õpib esimest aastat Audentese spordikooli Otepää filiaalis suusatamise erialal. Kõik eelnimetatud võistlevad Spordiklubi Contra värvides.

Tänavu on meie noored kergejõustiklased toonud Eesti meistrivõistlustelt juba 10 medalit, ees ootavad veel teatejooksude meistrivõistlused (mai lõpul) ja suvised meistrivõistlused (juuni lõpul). Mullu toodi Jõgevamaale 14 medalit ning suure tõenäosusega see tulemus ületatakse.

Kõik see näitab, et spordikuninganna kergejõustik on meie maakonnas järjest populaarsem. Pikisilmi oodatakse Jõgeva staadioni kui maakonna kergejõustiku edasise arengu kohalt olulise baasi valmimist. Piltlikult võib öelda, et hullud, kes basseini hüppavad, on juba olemas. Nüüd oleks vaja vesi ka sisse lasta.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus