SK Contra alustas välishooaega hoogsalt

Mõlemad noored õpivad Palamuse Gümnaasiumis ning treenivad Ester Laumetsa ja Enn Selliku juhtnööride järgi.

Vasaraheitjad alustasid edukalt

Pühapäeval peeti Laiusel noortele kergejõustikukohtunikele õppepäeva (Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi toel), kus noored said teada põhitõdesid võistluste korraldamisest. Et noorte kergejõustikukohtunike teadmisi kohe ka praktikas kinnistada, oli sama päeva pärastlõunaks planeeritud Laiusele heitjate avavõistlus.

Ning sealgi saavutasid Contra kergejõustiklased häid tulemusi: poiste A-klassis viskas Rauno Rebaste oda 52.30, samas vanuseklassis heitis Erki Erikson ketast 39.60.

Esmakordselt üle pika aja oli Jõgevamaal noortele taas kavas vasaraheide. Parimateks tulemusteks olid 15-aastaste Indrek Masingu 29.77 ja Kersti Rebaste 25.41. Kõigi eelnimetatud heitjate-viskajate tulemused oleksid mullustel Eesti meistrivõistlustel omas vanuseklassis taganud finaalikoha.

Varjusurmast taas välja

Vasaraheide on eestlaste jaoks traditsioonidega ja toonud ka olümpiakuulsust. Jõgevamaagi jaoks pole tegu mingi eksootilise alaga, nagu arvab Spordiliit Kalju praegune tegevjuht, vähemalt 1960-1970. oli see emotsionaalne heiteala (nagu ka teivas- ja kolmikhüpe) pidevalt meie maakonna noorte meistrivõistluste kavas.

Nii on ikkagi vaid tegemist vahepealsete lörrilastud aastatega ära suretada suudetud alale uuesti hinge sisse puhumisega.

Kui allakirjutanu alustas 4,5 aastat tagasi Laiusel kergejõustikutreeninguid ning seda suuresti rõhuga teivashüppel, siis tõenäoliselt ei arvanud keegi, et mõne aasta pärast need hoolsalt harjutavad poisid Eesti meistrivõistlustelt medalitega tulevad (nüüd on juba 4 teibapainutajat Eesti esivõistlustelt auraha saanud). Loodetavasti ei ole minu pilgu all vasarat keerutavad noored vähem võidujanused.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus