Siseturism paelub üha enam venekeelset elanikkonda

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses turismimess Tourest 2019. Teiste seas olid kohal ka Jõgevamaa turismindusega tegelevad inimesed.


Tourestil kohal olnud turismiinfo konsultant Anneli Villem tõdes, et võrreldes eelmiste aastatega midagi teistmoodi polnud.

Tänavuseks Jõgevamaa teemaks oli Palamuse muuseum. Jõgeva maakonna boksi kontseptsioon oli üles ehitatud muuseumitoana. „Põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud Palamuse muuseum oli esindatud nelja inimesega, turundas ennast hästi ja pakkus pealaval ka päevakohast programmi. Ülejäänud Jõgevamaa turismiettevõtjad olid esindatud nii nagu ennegi,“ rääkis Anneli Villem.

Messil olid kohal nii Kalevipoja Koda, Põltsamaa Muuseum, Vudila, Juula Mõis, Sepamäe Talu kui ka mitmed teised. „Paaril-kolmel viimasel aastal on venekeelne materjal väga hästi peale läinud ning vene rahvusest inimesed külastavad agaralt turismimessi. Tundub, et eelkõige Tallinna venekeelne elanikkond on hakanud siseturismi vastu suuremat huvi tundma. Võib öelda, et siseturismi vastu huvi tundev külastajaskond jaguneb vene ja eesti keelt kõnelevaid inimesi silmas pidades umbes pooleks. Eestis elaval venekeelsel elanikkonnal on järjest suurem huvi külastada Tallinnast kaugemal asuvaid paiku.“

Anneli Villemi sõnul huvitavad Eestis elavaid vene keelseid inimesi pigem just muud paigad, mitte Peipsi-äärne kant. „Miks vene keelt kõnelev inimene peakski n-ö vene asja vaatama minema. Pigem meeldis neile Põltsamaa veini teema, Põltsamaa rosaarium ja Palamuse muuseum,“ tõi Anneli Villem näiteks.

Ka Sergei Jerjomin kinnitab, et pigem huvituvad Eestis elavad venekeelsed inimesed muudest paikadest kui Peipsiäärsest piirkonnast.

Turismiinfo konsultandi sõnul tahavad eestlased enamasti aastas vähemalt ühel välisreisil käia. Sellele aitab kaasa meie inimeste suurenenud jõukus. Siseturismi silmas pidades paeluvad eestlasi enamasti Eesti erinevates paikades toimuvad üritused, olgu selleks küüslaugufestival, Paunvere väljanäitus, Põltsamaa lossipäev.

Anneli Villemi sõnul on üldine turismimessi külastajate hulk arvukuselt samaks jäänud, kuid võrreldes Läti ja Leedu turismimessiga, kus nad samuti osalesid, oli Tallinnas kõige rohkem külastajaid. Tema sõnul sõltub messi külastatavus väga suurel määral ilmast. Nende õnneks oli möödunud nädalavahetusel kehvavõitu ilm, mis meelitas tubasele üritusele piisavalt huvilisi. Konsultandi sõnul aitab turismimess oluliselt kaasa Jõgevamaa turundamisele.

Palamuse muusemi, Põltsamaa muuseumi kui Vudila esindajad sõlmisid lepinguid turismifirmadega, kes neile külastajaid hakkavad vahendama.

Jõgevamaa Koostöökoja kohaliku toidu spetsialist Ülle Jukk sõnas, et turimimessil oli varasemaga võrreldes rohkem huvilisi, sest isegi tavapäraselt hõreda külastatavusega reede oli rahvarohke. Kui välisreise saavad inimesed soodsalt osta interneti vahendusel, siis Eestis ringi sõitmiseks eelistataks eelnevalt kohtuda silmast-silma erinevaid paiku esindavate inimestega, kes nende kohta vahetut infot oskavad anda.

„Tänavu oli Jõgevamaa tõmbenumbriks taasavatud Palamuse muuseum. Mitte ainult üksikkülastajate seas, vaid ka loodus- ja kultuurireiside korraldajate hulgas. Tallinnast vaadates peetakse Põltsamaale sõitmist oluliselt lihtsamaks kui Peipsimaale sõitmist.”

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus