Sinimustvalge oli peidus rahva mälus

Eesti rahval käib rahvuslipuga kaasas tõeliselt emotsionaalne ja nostalgiline lugu, sest väga pikki aastaid seda avalikult heisata ja lehvitada ei tohtinud ning sellise teoga kaasnesid rängad repressioonid. Oma lipp on eestlaste jaoks püha ja inimeste mälust seda välja rebida polnud võimalik.


Nüüd võime rahvuslipud uhkusega olulistel tähtpäevadel ja sündmustel heisata ning neid rõõmuga kanda. Esmaspäeva õhtul sai Põltsamaal, rahvuslipu sünnipaigas, teoks ajalooline sündmus, kus inimesed riietusid rahvuslipu värvidega rõivastesse ning moodustasid maailma pikima sinimustvalge lipu.

See oli võimas, rahvuslikku eneseuhkust ja väärikust tõstev sündmus, kui pikk „sinimustvalge inimkolonn“ Põltsamaa tänavatel läbi lipu õmblemise paiga Põltsamaa kultuurikeskuse ette liikus ja kus pidu jätkus rahvuslike laulude saatel, kulmineerudes Tõnis Mägi poolt lauldud lauluga „Koit“.

Sügav kummardus selle idee autoritele ning teostajatele. Loodame, et Eesti lipu 140. aastapäeval taaskord nii suurt rahvuslippu Põltsamaal näha saab.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus