Sille Seeri „kassimaailm“ avaneb Kuremaa lossis

Kuremaa lossi teisel korrusel saab vaadata Palamuse juurtega kunstniku Sille Seeri maale, millest ennekõike hakkavad silma kassipildid.


Praegu Võrus elav Sille Seer ütles, et näituseks idee sai alguse sellest, et SA Kuremaa Turismi ja Arenduskeskuse juhataja Tiina Tegelmann kutsus teda suvel Kuremaale kohvikute päevale oma taimetoitu pakkuma. „Oma maalidega käin igal aastal oma sünnikohas Palamusel, kui seal toimub Suur Paunvere väljanäitus. Minu näitusmüük on olnud üleval ka Palamuse koolmuuseumis. Ma ütleksin lihtsalt, et üks asi viis teiseni.“

„Kuremaa lossis on üleval 24 maali. Valiku tegin tunde järgi, et oleks igale maitsele midagi. Osa maale on inspireeritud sügisest ning minu hiljutisest reisist Hispaaniasse. Pean ennast n-ö rahvakunstnikuks, maalin ikkagi teistele, mitte iseendale. Seega on mu tööd lihtsad, arusaadavad ja rõõmsameelsed,“ rääkis Sille Seer.

Oma tehnikat iseloomustas ta nii: „Akrüülmaalid lõuendil. Alusraamid panen ise kokku ja lõuendi peale, seega on tegemist kvaliteetse algmaterjaliga. Ise ma pean oma töid dekoratiivmaalideks, neid on lihtne interjööriga sobitada. Tihti maalingi tellimuse alusel. Minu Facebooki lehelt Paintings by Sille Seer on võimalik valida välja endale meelepärane maal ning soovi korral muudan näiteks maali formaati või värvigammat. Klient saab justkui ise loometöös kaasa lüüa. Maalimiseks kasutan peale pintslite ka näppe, spaatleid, pesukäsna, värvipudeleid, kilekotti või vana hambaharja. Kõigega saab maalida. Minu lemmikvärvid on ilmselgelt punane ja sinine ning nende lõputud variatsioonid.”

„Kasse maalin ma ennekõike sellepärast, et inimestele väga meeldivad mu kassipildid, neid ostavad minu käest nii noored kui vanad. Samuti sobivad nad humoorikaks kingituseks ja teevad niisamagi vaadates tuju heaks. Muidugi on mul endal alati kodus ka elav modell ringi luusinud. Praegu on lemmikuks emane kass nimega Proua Ruudi,“ põhjendas Sille Seer oma sümpaatiat kasside vastu.

Ta meenutab ka ühe kliendi humoorikat väidet, et tema kassid sobivad ka allergikutele.

Sille Seer hakkas enda sõnul joonistama kohe, kui oskas pliiatsit käes hoida. Ta on lõpetanud Tartu kunstikooli. Osaühingu Kokakunst OÜ eestvedajana käib Sille toitu valmistamas Võrumaal Ööbikuoru villas ja Sänna kultuurimõisas.

„Huvi kokakunsti vastu sai alguse kodus. Minu lapsepõlves vaaritati enne suuremaid koosviibimisi paar päeva. Taimetoite valmistades meeldib mul kõige rohkem idamaiseid vürtse kasutada. Olen lugenud teemakohast kirjandust, reisinud ise ja õppinud sõpradelt, kes on palju reisinud. Ega vürts ei pea alati tšillit tähendama. Ka kaneel on vürts. Vürtsid mõjuvad meeltele erineval moel ja teevad sind korda.“

Võrreldes maalimist ja kokandust arutles Sille Seer: „Maalida pole kerge. Vahel ei tule vaim peale. Kokatööst ma aga väsimust ei tunne. Kui Ööbikuoru villast või Sänna mõisast hilja koju tulen, olen piisavalt reibas, võin teha veel nalja ja teistel tuju heaks.“

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus