Sillamäe kodukaunistajad külastasid Jõgevamaa heakorrastatumaid paiku

Möödunud reedel tutvusid Sillamäe linna  kodukaunistamiskonkursist osavõtjad Jõgevamaa nägusamate ja heakorrastatumate paikadega. Mitmed haljastusalased ideed ja kunstilised-arhitektuurilised lahendused pakkusid sillamäelastele sedavõrd huvi, et nad kavatsevad neid kasutada ka oma kodulinnas.

Sillamäe linnavalitsuse infospetsialisti Eevi Paasmäe sõnul toimus selles linnas tänavu esimest korda “Kauni Kodu” konkurss, millel osalejatele korraldati ekskursioon Jõgevamaale, kus on ümbruse ilusamaks ja atraktiivsemaks muutmisel tehtud suurt tööd. “Esimesena külastasime reisil Jõgevat, kus vaatasime maavalitsuse ja linnavalitsuse ette rajatud haljasala ning hiljuti välja ehitatud kesklinna parki koos purskkaevu ja tänavamale väljakuga. Eriti pakkus huvi tänavamale, sest plaanime sellise väljaku rajada ka Sillamäel. Märkasime, et Jõgeva haljasaladel on rohkesti püsililli. Meie arvates on see igati arukas investeering, sest siis ei tarvitse igal aastal uusi lilli istutada,” ütles Paasmäe, kes oli ka Sillamäel korraldatud kodukaunistamise konkursi komisjoni esimees.

Põltsamaal oli ekskursioonijuhiks linnavalitsuse heakorraspetsialist Külliki Mattisen. Sillamäe kodukaunistajad tutvusid Roosisaarega, jalutasid lossihoovis ja Põltsamaa Roosiaias, kust paljud ka roosiistikuid kaasa ostsid. Lustiveres käidi aga Eda ja Hendrik Allsaare kodus, mis konkursil “Eesti Kodu 2006” presidendilt auhinna pälvis. Kingituseks andsid Allsaared külalistele kaasa kotitäie õunu.

“Ekskursiooni viimase ja küllap ka kõige pikema peatuse tegime Kuristal, paljudel kodukaunistamiskonkurssidel auhindu võitnud Aita ja Priit Saksingu koduaias, kus hakkas silma pererahva püüdlus lähtuda ilu ja hubasuse loomisel looduslähedusest,” rääkis Eevi Paasmäe.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus