Sillamaa: Pärast folki hakkame harjutama Festiks

Viljandi Folgil suure publikumenu osaliseks saanud ja Pärimusmuusika Aidas oma uut DVD-d esitlenud ansambel Paabel valmistub nüüd ülesastumiseks Põltsamaa Festil.

 

Omapärase muusikastiiliga ansambel, kuhu kuuluvad neli jazzmuusikat õppivat noormeest ja rahvamuusikust noor daam, esineb koos noorte naiste kooriga Miina 15. augustil Põltsamaa Festil kontserdil “Nooruse unenägu”. 

Täielikku ettekujutust veel pole

Paabeli ainus naisartist Sandra Sillamaa rääkis, et varem on Paabel esinenud koos ühe meeskooriga, samuti on neil olnud üks lugu sümfooniaorkestriga. 

“Ühiseid proove koos Miinaga pole meil veel olnud, aga helilooja teeb juba lugusid ja seab neid nii meile kui koorile. Kohe pärast folki saame lood kätte ja hakkame harjutama, siis tulevad ka ühised proovid,” rääkis Sillamaa.

Põltsamaa Festil tulevad esitusele ka mõned Paabeli oma lood, täielikku ettekujutust “Nooruse unenäost” Sillamaal veel pole.

Idee Paabel ja Miina kokku esinema panna kuulub dirigent Veronika Portsmuthile ja see tekkis tal Paabelit kuulates. Portsmuth ja Sillamaa on ka õpingukaaslased Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. 

Kõik toimub koos

Nagu Paabelis kunagi valitses keeltesegadus, valitseb ansamblis teatud stiilisegadus.

“Me mõtlesime kaua, mida nimeks panna. Mina õpin pärimusmuusikat, poisid aga jazzi. Sageli on meie kohta kirjutatud, et oleme folkjazz-ansambel, aga see ei ole nii. Kõik pole jazz, mida poisid teevad, nad mängivad ka rokki ja mida iganes. Me paneme kõik kokku, mis kellelegi meeldib, ja siis on see päris paras segadus,” rääkis Sillamaa.

Paabeli muusika sünnib tema sõnul nii, et ansambli liikmed, kes on omavahel kõik väga head sõbrad, teevad laagreid, veedavad päevi koos.

“Me võtame mingi loo algmaterjaliks ja siis hakkame sinna midagi ümber panema. Meil pole nii, et üks teeb loo valmis ja teised tulevad proovi, kõik toimub koos,” rääkis Sillamaa. 

Ilmus DVD

Idee ansamblit luua tuli Sandra Sillamaal kaks aastat tagasi pärast Aafrikas käiku. “Kui tulin tagasi, oli tulemas just Põlva rahvamuusikatöötluse festival ja ma mõtlesin, et võiks teha paar lugu,” rääkis ta. Tänavu märtsis ilmus ansamblil esimene plaat ja nüüd ka DVD, mida esitleti äsja Viljandi Folgil. 

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus